Ситуація на українсько-російському кордоні помітно не відрізняється від тієї, яка була минулої весни перед Великоднем, коли РФ також стягувала війська. Про це під час години запитань до уряду Верховній Раді заявив міністр оборони Олексій Резніков.
«Щодо стану загроз з боку РФ та наших дій. Хочу підкреслити, станом на зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні минулого року перед Великоднем. Єдина відмінність у військовому плані, за якою ми уважно стежимо, це ситуація у Білорусі», – заявив Резніков.
За його словами, кардинально станом на сьогодні відрізняється інтенсивність гібридних заходів, в першу чергу інформаційних. Також Резніков звернув увагу на вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію.
«Українська розвідка, я особисто, і головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний перебуваємо у постійному контакті з нашими міжнародними партнерами. Ми володіємо усією повнотою інформації і в деяких моментах уточнюємо дані наших іноземних колег. Відмінність у цифрах щодо концентрації російських військ, які іноді лунають у публічному просторі, особливо міжнародних ЗМІ, пов’язана відстанню та трактуванням цієї відстані. Хтось вказує цифри щодо присутності російських військ на відстані до 200 км від державного кордону України, а хтось до 400 км», – заявив Резніков.
Водночас він додав, що Україна використовує дані щодо 200 км, тому що вони більш точно відображають тенденцію.
«Росія напала на Україну вісім років тому. Ні для кого в Україні це не є новиною. У Росії велика армія. Ми навіть знаємо, що в них є ядерна зброя. Але ми виходимо з того, що війна вже іде і ця вся армія – це армія ворога», – додав міністр.
Раніше повідомлялося, що реальною загрозою вторгнення РФ на територію України вважають 48,1% українців. Водночас 39,1% переконані, що жодного вторгнення не буде. За даними соціологів, ситуація у порівнянні з серединою грудня 2021 року практично не змінилася.
Також прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що вторгнення Росії в Україну спричинить кровопролитний конфлікт,
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну»;
- Олексія Їжака «Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?»,
Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва».
Україна, Велика Британія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка «Дружба проти Путіна».