"З одного боку, Радикальна партія підтримує санкції щодо "112" каналу та NewsOne, звинувачуючи їх в російській пропаганді. З іншого боку, за місяць до голосування в Раді перераховує цим каналам значні суми коштів за розміщення рекламних роликів, що виглядає, м'яко кажучи, нелогічно. При цьому мова йде про витрачання саме державних коштів, отриманих партією з бюджету", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Зазначено, що у липні-вересні "Радикальна партія" витратила на рекламу по телебаченню 3 млн грн, із яких 900 тисяч бюджетних гривень отримав телеканал "112.Україна". Вказану суму перерахували наприкінці серпня ТОВ "Інформаційне агентство "112-Україна" за "розміщення інформаційного відеоматеріалу в ефірі телеканалу".
Ще 900 тис грн отримало ТОВ "Новини 24" за "розміщення інформаційних роликів в ефірі телеканалу NewsOne. В громадському об'єднанні підкреслили, що у звіті телеканал має назву NEWSONT, але це, імовірно, граматична помилка.
При цьому, у жовтні 16 народних депутатів фракції "Радикальна партія" підтримали введення санкцій проти "112.України" та NewsOne. Серед тих, хто голосував за санкції опинився і Олег Ляшко. Обмежувальні заходи проти каналів хочуть запровадити через "дискурсивні практики російської імперсько-шовіністичної пропаганди".
У КВУ зазначили, що "Радикальна партія" не вперше оплачує бюджетними коштами рекламу на "112.Україна" та NewsOne. У ІІ кварталі 2017 "радикали" перерахували ТОВ "Інформаційне агентство 112-Україна" 3 млн грн, а в у ІІ кварталі 2018 року – 1,7 млн грн.
Загалом за вказаний період "Радикальна партія" витратила 12,9 млн грн. Третина цих коштів пішла на рекламу (3 млн – реклама по ТБ та 1,5 млн – реклама в друкованих ЗМІ). Із загальної суми витрат лише 87 тис грн були власними коштами партії. Решта грошей виявилися частиною Держбюджету України.
Нагадаємо, у жовтні парламент проголосував за рекомендацію РНБО про введення санкцій щодо компаній, які входять у структуру власності телеканалів "112 Україна" і NewsOne. Зокрема, позбавлення цих компаній ліцензії і дозволів на здійснення діяльності, заборону використання ними радіочастотного ресурсу України, блокування їхніх активів, операцій із цінними паперами та інвестиціями та інші обмеження.
Зазначимо, що петиція з вимогою закрити телеканали "112 Україна" і NewsOne за тиждень набрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду. У петиції зазначалося, що ці ресурси сприяють "поширенню дезінформації, ворожої пропаганди через інформаційні активи Кремля в Україні".
Раніше Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу NewsOne. У СБУ дійшли висновку про те, що NewsOne транслює кліше російської пропаганди, і в його ефірі присутні "ознаки прихованого призову до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів".
27 серпня власник телеканалу NewsOne, батько депутата Євгена Мураєва Володимир Мураєв передав канал в управління Андрію Портнову терміном на три роки. Згідно з умовами договору, Портнов отримав право здійснення всієї діяльності з управління каналом, а також пріоритетне право на його придбання. У жовтні директором телеканалу став екс-керівник "112. Україна" Юрій Будяк. Тоді ж Мураєв продав телеканал Тарасу Козаку – давньому соратнику Віктора Медведчука.
Як повідомляли раніше "Схеми", колишній глава адміністрації президента Леоніда Кучми, кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук придбав телеканал "112. Україна".
Влітку 2018-го в ефірі телеканалу значно почастішали згадки про Віктора Медведчука в позитивному ключі, а головним менеджером телеканалу став Артем Марчевський, якого пов'язують з Медведчуком.
Згідно з документами, телеканал належить громадянину Німеччини Едуарду Катцу, який мешкає у віддаленому селі в німецькій глибинці, де разом з дружиною заробляє на життя перепродажем уживаних автомобілів.