Упродовж восьмої сесії Верховної Ради найчастіше голосували за прийняті закони фракції "Народний фронт", "Радикальна партія" та "Блок Петра Порошенка", свідчать дані аналізу Комітету виборців України.
Упродовж лютого-липня 2018 р. в середньому за прийняті закони голосували 78% народних депутатів "Народного фронту", 72% – "Радикальної партії" та 70% – Блоку Петра Порошенка.
Також прийняті закони підтримували 67% депутатів "Самопомочі".
Значно менше голосів "за" віддавали позафракційні депутати (46%) та депутати ВО "Батьківщина" (43%).
Найменше підтримували прийняті закони депутати "Відродження" (30%), "Волі народу" (28%) та "Опозиційного блоку" (21%). Депутати Опоблоку не віддали жодного голосу за 25 законів.
Як зазначають в Комітеті виборців України, в останні два роки значно зросла підтримка прийнятих законів з боку депутатів Радикальної партії .
"РПЛ де-факто працює як третій член коаліції, про що свідчить збільшення кількості позитивних голосувань. Якщо в 2016 році в середньому "за" натискали 54% депутатів РПЛ, то в 2017 році – вже 67%, а в 2018 році – 72%. Таким чином абсолютна більшість законів Ради приймаються, в тому числі, голосами РПЛ та, в меншій мірі, "Самопомочі",- зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Натомість, з часом зменшилася підтримка законів з боку ВО "Батьківщина": 2016 рік – 54% депутатів голосували "за" прийняті закони, 2017 рік – 47%, 2018 рік – 43%. Також зменшилася підтримка законів з боку депутатів "Волі народу" та "Опозиційного блоку".
Всього за час роботи восьмої сесії було прийнято 46 законів (не враховуючи законів щодо ратифікацій). В середньому за них голосували 245 народних депутатів.
Раніше Комітет виборців повідомляв про те, що лідери фракцій "Опозиційного блоку" Юрій Бойко, Олександр Вілкул та лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко фактично не голосували в липні: вони пропустили 90% голосувань Верховної Ради за місяць.