Прокуратура в суді розбила одну із ключових позицій захисту Насірова

Поділитися
Прокуратура в суді розбила одну із ключових позицій захисту Насірова © kmu.gov.ua
Справа по-трохи рухається до фіналу.

Антикорупційна прокуратура в суді вказала на безглуздість однієї із основних позицій захисту колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем та підробці документів, що могло призвести до 2 млрд грн збитків.

Як повідомили в Центрі протидії корупції, на останньому засіданні судді дослідили 238-240 томи справи, у яких містилася інформація від Державної фіскальної служби, яка спростовує одну із ключових позицій адвокатів.

Так, впродовж усього періоду розгляду справи захист стверджував, що Насіров виконував суто “церемоніальну функцію”. Мовляв йому приходили позитивні висновки обласних органів ДФС про розстрочення на користь компаній, які пов'язують з екснардепом-втікачем Онищенком, а Насіров нічого у цих висновках не змінював, документи не аналізував, а просто приймав автоматичні рішення. І робив це все нібито суто на основі тих даних, які йому надавали з областей.

Для юридичного підкріплення цієї позиції у 2017 році захист навіть вдався до рішення Окружного адмінсуду, з допомогою якого всю відповідальність хотіли перекласти на керівників місцевих податкових. Однак тоді Верховний суд скасував скандальне рішення ОАСК.

«Тепер же позиція захисту була розбита вдруге. Прокурор на засіданні надав десятки рішень того ж таки Насірова з відмовою у наданні розстрочень певним компаніям (Харківводоканал, Івано-Франківський військовий лісгосп, Укргазвидобування, Укрнафта, Донбасенерго, Тернопільський облавтодор тощо). Основна відмінність: це були компанії, які не пов'язані з Онищенком, і всім цим компаніям у розстроченнях Насіров чомусь відмовляв, хоча мав на руках позитивні висновки та листи з областей», - повідомили в ЦПК деталі судового засідання.

На разі у справі Насірова залишилося розглянути приблизно двадцять томів, допитати кілька свідків, дослідити докази захисту та потерпілого і провести фінальні дебати. Це створює надію на винесення вироку вже цього року.

Нагадаємо, 2 березня 2017 детективи НАБУ вручили главі ДФС Роману Насирова повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенко". Його звинувачують у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.

За даними слідства, протягом 2015 - 2016 років Насиров, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів УКРІНФОРМ незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ "Фірма" Хас ", ТОВ" Карпатнадраінвест ", ТОВ" Надра геоцентр ". Ці дії завдали державі збитків на суму понад 2 млрд грн.

Докладніше про те, чому в жодній з резонансних корупційних справ досі немає вироку, читайте в статті Вадима Валька «Чому досі немає вироків у справах Мартиненка, Насірова, Труханова, і як це можна виправити» у ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі