Правозахисники назвали кількість викрадених людей з початку окупації Криму

Поділитися
Правозахисники назвали кількість викрадених людей з початку окупації Криму Досі невідомо, де перебувають 16 осіб © primechaniya.ru
Переважна більшість викрадених - кримські татари.

На території Криму з початку російської окупації в 2014 році були викрадені 44 людини, сьогодні досі невідомо, де перебувають 16 осіб. Про це повідомила координатор громадської організації "КрымЅОЅ" Таміла Ташева на щомісячній акції, присвяченій жертвам насильницьких зникнень на півострові.

Ташева розповіла, що деякі з 44 осіб були знайдені в управліннях ФСБ та в'язницях, шістьох з них знайшли мертвими з ознаками насильницької смерті. У 2018 році правозахисники зафіксували один випадок зникнення людини. Пізніше її знайшли в одному з управлінь ФСБ, через три місяці людину судили, передає УНІАН.

За словами координатора "КрымЅОЅ", переважна більшість викрадених - кримські татари. Крім акцій публічного протесту, правозахисники звертаються до міжнародних організацій, до Європейського суду з прав людини, різних комітетів ООН та інших. Своєю чергою окупанти, зазначила Ташева, не ведуть ефективних розслідувань справ про зникнення людей.

"Фактів порушень прав людини не стало менше. Репресії на території окупованого Криму тривають. Окупанти просто вибирають інші методи. З'явилося трохи більше опору від місцевого населення і активістів руху, але все ж окупаційна влада продовжує сильно тиснути на населення", - підкреслила координатор організації.

Нагадаємо, що Генасамблея ООН 22 грудня ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". У ній поіменно згадуються політв'язні Кремля Олег Сенцов, Володимир Балух і Емір-Усеін Куку. Нова резолюція про порушення РФ прав людини на півострові стала третьою ініційованою Україною й прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення та констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на півострові не сталося. Детальніше про утиски громадян читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі