Працівник відмовляється працювати після зміни умов: чи може його звільнити роботодавець

Поділитися
Працівник відмовляється працювати після зміни умов: чи може його звільнити роботодавець © freepik/freepik
Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Під час воєнного стану бувають випадки, коли умови праці зазнали значних змін, а працівник відмовляється працювати.

Фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи може у такому випадку роботодавець звільнити працівника.

Згідно зі статтею з закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 КЗпП України, здійснюється не пізніше як до запровадження таких умов.

Фахівці пояснили, що якщо працівник відмовився працювати в нових умовах та повідомив про це роботодавця письмово, роботодавець має право розірвати з ним трудовий договір на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України.

«Тобто власник чи уповноважений ним орган має право звільнити працівника, який відмовляється з будь-яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах. Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках», – йдеться у повідомленні.

При працевлаштуванні важливо знати, на яких засадах воно здійснюється. Нагадаємо, чим відрізняється трудовий та цивільноправовий договір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі