Президент України Петро Порошенко виключає будь-які компроміси з приводу статусу Донбасу.
"Повернення українського суверенітету на Донбасі, підкреслюю, без жодних поступок", - сказав Порошенко, виступаючи в Київській обласній державній адміністрації у середу, 3 лютого.
"Для мене позиція розкидання українськими землями неприйнятна. Якими б намірами не прикривалися кроки щодо передачі українській території, я цього не допущу", - додав він.
Раніше Порошенко висловив впевненість, що у 2016 році відбудеться відновлення українського суверенітету в Донбасі.
З квітня 2014 року на частині території Донецької і Луганської областей триває антитерористична операція. Ряд населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, знаходяться під контролем проросійськи налаштованих сепаратистів. З тих пір, за даними ООН, на Донбасі загинуло понад 9000 осіб, понад 20,7 тисяч постраждали.
Захід ввів санкції проти Росії за агресію на сході України і анексію Криму, Москва усі звинувачення відкидає.
В даний момент тривають переговори з мирного врегулювання ситуації в Донбасі. 12 лютого 2015 року в Мінську були підписані мирні угоди, повне виконання яких далеко до реалізації.
Як раніше зазначав ZN.UA легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.
Мова йде про три закони: про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО; про амністію "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей"; про вибори в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО.
"При цьому Москва наполягає: вибори повинні пройти не пізніше травня, а всі необхідні рішення (у першу чергу, затвердження зазначених вище законів) слід прийняти не пізніше кінця лютого - початку березня", - пише Сергій Рахманін у статті "Здавати, здаватися або давати здачі".
Заплановане на кінець січня голосування змін до Конституції, що передбачають "особливості місцевого самоврядування" для "окремих районів Донецької та Луганської областей", не відбулося. З цього випливає висновок, як зазначає Сергій Рахманін, у неминучості "апгрейду" угод в Мінську.
"Будуть зміни схвалені чи ні, "Мінськ" у його колишньому варіанті себе вичерпає", - резюмує автор статті.
Детальніше про особливості переговорного процесу в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна для видання "Дзеркало тижня. Україна" - "Здавати, здаватися або давати здачі".