Теперішній "Мінськ" чекає апгрейд, а влада досі не обговорила нову лінію поведінки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Теперішній На думку Рахманіна, "Мінськ" у його нинішньому вигляді невдовзі помре
Буде зміни до Конституції схвалено чи ні, "Мінськ" у його попередньому варіанті себе вичерпає.

Мінський марафон чекає неминучий апгрейд, адже через кілька тижнів відбудеться подія, котра невблаганно змінить форму й характер перемовин, пише у своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін.

Ідеться про заплановане на кінець січня голосування за внесення змін до Конституції - тих самих, які передбачають "особливості місцевого самоврядування" для "окремих районів Донецької і Луганської областей".

"Буде зміни схвалено чи ні, "Мінськ" у його попередньому варіанті себе вичерпає. Якщо "особливості" будуть конституйовані (що малоймовірно, але можливо), на Україну чекає, мабуть, найгірший з усіх можливих варіантів розвитку подій. Що потребуватиме чіткого плану мінімізації усіляких проблем, які виникатимуть. Якщо голосування зірветься - знадобиться нова конструкція переговорів про долю Донбасу, оскільки фундамент, на якому трималися всі попередні хиткі домовленості, впаде", - наголошує Рахманін.

Читайте також: У "Нафтогазі" розповіли, коли компанія стане беззбитковою

За його словами, влада досі не обговорювала питання зміни лінії поведінки Києва у разі результативного чи нерезультативного голосування.

"А те, що її треба буде змінювати, - безперечно. Абсолютно однозначно, що "Мінськ" (у його нинішньому вигляді) помре. У разі провалу голосування за конституційні зміни Київ має негайно запропонувати новий порядок денний. Радбез, АП, Кабмін, військові, дипломати мають заздалегідь розробити план подальших дій, перелік пропозицій із апгрейду переговірного процесу, обговорити межі компромісів і сформулювати позицію Києва", - пише автор.

За інформацією джерел DT.UA, пошук 300 голосів у парламенті не є для Порошенка невирішуваним завданням.

"Стверджують, що (з урахуванням голосів БПП, НФ, "Волі народу", "Опоблоку", хомутинніківського крила "Відродження", частини позафракційних) президент уже спирається на 290 мандатів. "Самопоміч" і РП голосувати за "особливий статус" не готові. Можливий резерв - "Батьківщина", з якою нібито починають серйозно працювати. Наскільки життєздатна ця версія, покажуть найближчі дні", - пише Рахманін.

На його думку, влада досі не обговорювала питання зміни лінії поведінки Києва у разі результативного чи нерезультативного голосування. А те, що її треба буде змінювати, - безперечно.

"Абсолютно однозначно, що "Мінськ" (у його нинішньому вигляді) помре", - наголошує автор.

"У разі провалу голосування за конституційні зміни Київ має негайно запропонувати новий порядок денний. Радбез, АП, Кабмін, військові, дипломати мають заздалегідь розробити план подальших дій, перелік пропозицій із апгрейду переговірного процесу, обговорити межі компромісів і сформулювати позицію Києва. Потрібен або перегляд попередніх домовленостей, або прийняття принципово нових. Формулювання мають готуватися вже сьогодні. Насправді їх мали підготувати позавчора. Але їх немає", - йдеться у статті.

Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінсків".

Комплекс заходів з виконання Мінських угод був підписаний 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).

Детальніше про ситуацію з Мінськими угодами читайте у статті Сергія Рахманіна "Здавати, здаватися чи давати здачі" у свіжому номері "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі