Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, презентуючи разом зі своїми заступниками консолідованийрічний звіт компанії за 2014 рік, на питання, коли НАК планує стати беззбитковою і вийде на прибуток, відповів, що це поступальний процес - за рахунок поступового переходу від надання субсидій на ціну на газ до надання прямих субсидій виключно незабезпеченим до 1 квітня 2017 року.
"Після цього можна буде говорити про прибуток", - резюмував Коболєв.
Директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко, в свою чергу, підкреслив, що "з аудованого звіту випливає, що збитки НАКу в основному складають сегменти, в яких держава регулює ціни".
"Тобто, коли держава встановлює такі ціни, які призводять до збитку в цьому сегменті (насамперед ідеться про ціни газу, що видобувається "Укргазвидобуванням", ціни закупівлі цього газу НАКом і ціни для підприємств теплокомунальної енергетики). У нерегульованих державою сегментах у компанії прибуток. І в 2014 році в нерегульованих сегментах діяльності НАКу, де більше залежить від нас, незважаючи на всю складність ситуації, ми навіть змогли трошки збільшити прибуток компанії. Тому відповідаючи на питання, як зробити НАК прибутковою, крім скорочення витрат, збільшення ефективності діяльності і т. д., природно, без вирішення питання з державним регулюванням таким чином, щоб держрегулювання не заміняло стратегію розвитку компанії, плюс закон "Про ринок природного газу", - ми сподіваємося, що держрегулювання буде більш правильним", - зазначив Вітренко.
Нагадаємо, 29 вересня 2015 року НАК "Нафтогаз України" нарешті розмістила на своєму сайті перший в сучасній історії компанії річний звіт про свою діяльність за 2014 році в форматі, близькому до міжнародних форматів аналогічних нафтогазовидобувних і реалізують вуглеводні компаній.
Більше читайте у статті Людмили Симонової "Нафтогаз" публічно відзвітував про роботу за 2014 рік" на сайті "Дзеркала тижня. Україна".