В результаті військових дій в Донбасі з 2014 по 2015 рік загинуло понад 9 тисяч осіб, ще понад 20 тисяч є потерпілими, говориться в доповіді офісу Верховного комісара ООН з прав людини.
"В загальній складності з середини квітня 2014 року по 15 листопада 2015 року зафіксовано як мінімум 29830 жертв (українські Збройні сили, цивільні особи і члени озброєних груп) в районі збройного конфлікту на сході України, в тому числі, як мінімум, 9098 загинули, щонайменше 20732 постраждали", - йдеться в доповіді, опублікованій на сайті офісу Верховного комісара ООН з прав людини.
Згідно з інформацією, це вже 12-та доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні, заснований на роботі відповідної місії моніторингу. Доповідь охоплює період з 16 серпня по 15 листопада 2015 року.
"Кількість жертв серед цивільного населення, зафіксована Управлінням з 16 серпня по 15 листопада, становить 178 осіб, з яких 47 загиблих і 131 поранений", - йдеться в доповіді.
З цієї кількості 52% - це жертви вибухонебезпечних пристроїв, які залишилися після активних бойових дій в регіоні, що підтверджує необхідність широкого розмінування території.
У доповіді говориться, що оголошений режим припинення вогню в Донбасі привів до значного зниження бойових дій, особливо у вересні та жовтні. Разом з тим, згадується у документі, у першій половині листопада відбулося збільшення сутичок уздовж лінії протистояння, у тому числі з використанням артилерійських систем.
Місія також констатує надходження інформації про серйозні порушення прав людини стосовно населення, яке проживає на територіях, непідконтрольних Україні та зайнятих бойовиками "ДНР/ЛНР".
В Управлінні Верховного комісара також зазначили, що введені українською стороною в січні 2015 року обмеження на переміщення через лінію дотику, залишається одним із головних викликів для людей, які живуть у зоні конфлікту.
"За оцінками, 2,9 млн осіб, що живуть у зоні конфлікту, як і раніше стикаються з труднощами в здійсненні своїх економічних і соціальних прав, зокрема мова йде про доступ до якісної медичної допомоги, житла, соціальних послуг та пільг, а також компенсаційних механізмів", - сказано в доповіді.
20 листопада Генштаб ЗСУ озвучив офіційні втрати української армії за час АТО. З моменту оголошення антитерористичної операції в квітні 2014 року, загальна кількість бойових і небойових втрат української армії у 2014-2015 роках склала 2673 особи, 831 з яких загинули під час виконання бойового завдання.