Порошенко підписав закон про освіту

Поділитися
Порошенко підписав закон про освіту Президент затвердив реформу освіти © Сайт президента України
Президент доручив МЗС і МОН провести консультації з Радою Європи.

Президент України Петро Порошенко у понеділок, 25 вересня, підписав закон про освіту, прийнятий Верховною Радою 5 вересня, повідомляє прес-служба глави держави.

"Це - одна з головних реформ, тому що від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої", - підкреслив Порошенко.

Президент висловив упевненість, що реформа дозволить підвищити якість освіти і конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці, а також забезпечити реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

Порошенко звернув увагу на підвищення ролі державної мови в освітньому процесі.

"Закон забезпечує рівні можливості для всіх, тому що гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні", - зазначив глава держави.

Разом з тим, президент зазначив важливість дотримання гуманітарних прав національних меншин під час отриманні освіти.

"Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є зразком для сусідніх країн", - підкреслив Порошенко.

Президент також доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти провести необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема, з Радою Європи.

5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Згідно ст.7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

19 вересня спікер парламенту Андрій Парубій підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.

Болгарія, Греція, Румунія і Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою.

Згідно із законом, з 5-го класу представники національних меншин починатимуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" читайте в матеріалі Дар'ї Гайдай "Мовне яблуко розбрату, або Як будуть вчитися національні меншини" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі