Президент Петро Порошенко доручив вивчити і прорахувати можливість випуску як мінімум ще одного екземпляру літака "Мрія" Ан-225 - найбільшого вантажного літака у світі.
Про це глава держави заявив в ході урочистостей з нагоди 70-річчя державного заводу "Антонов" у вівторок, 31 травня.
Раніше перший віце-президент ДП "Антонов" Олександр Коцюба зазначав, що держпідприємство розглядає можливість не тільки добудови другого эксземпляра, але і запуску серійного виробництва Ан-225. За його словами, "за скромними оцінками, створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в $ 3-4 млрд".
Зокрема, що стосується другого екземпляра літака, то за словами Коцюби, "технічно це можливо": "У нас є все для складання планера - фюзеляж, крила, хвостове оперення. Але для спорудження другого Ан-225 потрібні значні кошти. Зовнішній вигляд літака практично не зміниться, але з точки зору техніки та інженерії це буде зовсім інший літак - із новітнім обладнанням і двигунами".
Політ нашої "Мрії" в Австралію - найкращий спосіб заявити про себе як про потужну авіаційну державу pic.twitter.com/uAwKHxMBi3
- Петро Порошенко (@poroshenko) 31 травня 2016 р.
Левову частку витрат займає підготовка виробництва, виготовлення оснащення, придбання обладнання, сертифікація та випуск конструкторської документації", - повідомляв Коцюба в інтерв'ю виданню "Ліга.Бізнес".
За його словами, певний інтерес до співпраці для виробництва літака є у китайських інвесторів, але їх можливостей недостатньо: "Є певний інтерес з боку Китаю. Для них така сума цілком підйомна. Але поки що це на рівні обговорення... Для однієї компанії такі суми непомірно великі. Ми бачимо це як якийсь міждержавний проект".
Ан-225 "Мрія" - єдиний у світі літак, здатний транспортувати 169 тонн різнорідного за своїми характеристиками (вагою, розміром, несиметричною площині опорної поверхні і т. д.) вантажу. Використання Ан-225 дозволило суттєво зменшити вартість перевезення порівняно з доставкою цього вантажу двома літаками Ан-124-100 "Руслан".
"Мрія" цікава не тільки як унікальний комерційний перевізник. Такий літак прикрасить собою імідж будь-якої країни.
Як повідомлялося раніше, ДП "Антонов" і компанія Taqnia Aeronautics Co. підписали угоду про кооперацію по організації в Саудівській Аравії літакобудівного комплексу і організації виробництва літаків Ан-132.
ДП "Антонов" підписав контракти на виробництво майже 60 літаків. Підприємство вже почало отримувати гроші для їх виконання.