Понад 50% українців виступають за відновлення ядерного потенціалу для захисту від агресії

Поділитися
Понад 50% українців виступають за відновлення ядерного потенціалу для захисту від агресії © depositphotos/vician
У цьому питанні частина регіонів категорично “за”

Більшість українців вважають, що адекватною відповіддю на ризики які висунуло широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, є відновлення ядерного потенціалу України. Відповідні тенденції спостерігаються і в інших країнах Європи. Особливо вони посилились на тлі постійних погроз одного з кандидатів у президенти США, залишити Європу сам на сам з ядерною загрозою.

“Саме цього року 2024, вперше, кількість респондентів які в принципі розглядають таку можливість як відновлення Україною власного ядерного потенціалу… перевищила 50%. Тобто більша частина українців тепер схиляється до того, що таке реагування в перспективі, на цю війну, є доречним”. Так прокоментувала результати нових соціологічних досліджень в Україні кандидатка психологічних наук, віце-президентка Асоціації політичних психологів України, заступниця директора з науково-методичної роботи Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України Світлана Чуніхіна.

Інтерфакс-Україна/уoutube.com

Регіональні відмінності – південь обирає ядерну парасольку

Три чверті жителів південних областей України за такий варіант розв'язку питання захисту України від зовнішньої агресії. В центральних областях прихильників такого підходу менше половини – 47,1%. Західні області за відновлення ядерного потенціалу – 62%, а в східних областях таких громадян більш ніж половина – 50,9%.

Інтерфакс-Україна/youtube

На думку експертки, ця відмінність від поточних результатів є однією із найважливіших змін в українському суспільстві, що сталося з часів широкомасштабного вторгнення. Крім того, ця думка відзначається сталістю та прогресує у динаміці.

В лютому 2022 року прихильників відновлення ядерного потенціалу було найменше – 38,3%. Перші заміри з цього питання соціологи почали робити у 2014 році – з часу початку російсько-української війни. Тоді за відновлення ядерної збройного потенціалу в Україні виступало 42%. 

Зараз нічого не вказує на наміри Росії  застосувати ядерну зброю, заявив голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер під час 16-го щорічного Київського Безпекового Форуму в Києві у четвер, 21 березня. «На сьогодні ми не бачимо нічого в Росії, що стосується можливого застосування ядерної зброї», - сказав військовий НАТО. Він підкреслив, що риторика Росії щодо використання ядерної зброї відрізняється від реальності, але в НАТО «ретельно спостерігають, що там відбувається».

Російський диктатор Владімір Путін погрожує Заходу застосуванням ядерної зброї, якщо НАТО відправить свої війська в Україну. На це відреагував французький президент Еммануель Макрон. Він застеріг, що, наприклад, його країні погрожувати так недоречно, адже вона також має зброю масового знищення.

Макрон нагадав, що вже кілька місяців не розмовляв з керівником Кремля. Він пояснив, що цей діалог відбувався лише тоді, коли він був необхідний. "Путін перебуває в полоні репресій та авторитаризму у своїй країні, яка останніми роками вирішила стати державою, що дестабілізує... Коли йдеться про ядерну зброю, багато слів не потрібно. Це накладає на нас відповідальність за недопущення ескалації", — підсумував Макрон, додаючи, що наявність ТЯО насамперед повинна гарантувати почуття захищеності його власникам.

Основні параметри опитування

Опитування проведене Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року. Опитування проведено методом очних (face-to-face) інтерв'ю. Опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентує доросле населення України. Похибка вибірки становить 3,2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі