В Україні 45% очікують, що наступний рік буде кращий, ніж теперішній. Водночас 27% громадян очікують на погіршення, 20% переконані, що він буде таким самим, а 8% не визначилися з очікуваннями, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" спільно з Gallup International.
Соціологи наголошують, що порівняно з минулим роком оцінки українців щодо майбутнього є дещо гіршими. Переважна більшість (63%) українців в 2025 році очікують економічних труднощів в Україні. На думку 20% економічна ситуація не зазнає змін, лише 13% респондентів очікують на економічне процвітання, ще 5% — вагаються з відповіддю. Зазначається, що минулого року на економічне процвітання сподівалися 17% громадян, 29% — не очікували жодних змін, а 52% опитаних очікували на труднощі.
В Україні найбільш оптимістичною щодо очікувань у 2025 році є група віком 65+. Серед цієї вікової категорії 54% мають оптимістичні очікування.
"Очікування щодо наступного року також залежать від фінансового становища респондента — що більш забезпечені респонденти, то меншою є частка групи, що очікує на погіршення ситуації у 2025 році", - йдеться в повідомленні.
Молодь віком 18-24 роки переважно не очікує на зміни (33% вважають, що наступний рік буде таким самим, як і теперішній). Соціологи вказують, що водночас молоді люди демонструють найвищі позитивні очікування щодо економічного становища України в 2025 році.
Серед громадян України очікування щодо економічного становища в 2025 році є гіршими порівняно з іншими країнами Східної Європи, оскільки лише третина (35%) громадян цих країн очікують економічних труднощів. Україна на глобальному рівні посідає 15-те місце серед країн з найбільш позитивними очікуваннями від 2025-го року. Наша країна за Індексом загальної надії займає 19-те місце. Лідерами за рейтингом на основі Індексу загальної надії є Саудівська Аравія, Китай та Косово.
Щороку в багатьох країнах світу проводиться міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey. Його було започатковано в 1977 році. У поточному році було опитано 35 882 людей у всьому світі. В Україні опитування проводила Група "Рейтинг" у період з 2 по 5 грудня. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.