Третина громадян вважають, що в Україні поглиблюються внутрішні суперечності — опитування

Інфографіка
Поділитися
Натомість більшість опитаних переконані, що українці рухаються до згуртованої політичної нації.

Упродовж останнього року стало менше тих, хто переконаний, що громадяни України потроху долають суперечності та рухаються до згуртованої політичної нації. Якщо у грудні 2023 року так вважали 69% опитаних, то в грудні поточного року ця частка зменшилася до 53%, йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у період з 2 по 17 грудня.

"Натомість з 25% до 33% стало більше тих, хто вважає, що суперечності лише поглиблюються і українці йдуть до розколу", - вказують у КМІС.

КМІС

Частка тих, хто має невизначені думки щодо єдності українців, зросла з  6% до 14%. Водночас соціологи наголошують, що попри складні і серйозні виклики, більшість громадян (53%) вірять в рух до єдності. 

КМІС

У КМІС заявили, що оцінки єднання в суспільстві зараз є значно кращими, ніж були в 2020 році, коли ще не було повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

 Метод телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні українському уряду. Опитано 985 респондентів (у віці 18 років і старше). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також —  громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

 Серед громадян України також спостерігається тенденція до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться на майбутнє нашої країни. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі