Полторак зіставив військовий потенціал України в Азовському та Чорному морях

Поділитися
Полторак зіставив військовий потенціал України в Азовському та Чорному морях Україна має нарощувати військовий потенціал в обох морях © ВМС ЗС України / Facebook
Міністр оборони вважає, що в Чорному морі в України є більше можливостей, ніж в Азовському.

Міністр оборони Степан Полторак заявив, що в акваторії Чорного моря в України є набагато більше можливостей для протидії агресивній поведінці Росії, ніж в Азовському морі.

"По-перше, ми робимо висновки з того, що відбувається в Азовському морі. По-друге, у нас там є можливості для маневру і нарощування зусиль", - розповів очільник Міноборони в інтерв'ю "5 каналу".

Міністр висловив упевненість, що РФ не може дозволити собі поводитися в Чорному морі так само, як і в Азовському, так як в акваторії Чорного моря постійно присутні бойові кораблі НАТО.

"Росія не є повноправним господарем Чорного моря, так як там є країни Альянсу. І там є їхні інтереси", - підкреслив Полторак.

Міністр запевнив, що можливості України в Чорному морі значно більше і "можливостей адекватно відповідати – набагато більше".

"Один з принципів, який існує в країнах НАТО - треба планувати на основі здатності. Треба розуміти, що у нас було в Азовському морі - величезна проблема, особливо після того, як Росія побудувала міст. Ми сьогодні там створили досить серйозні угрупування військ, і вони складаються не тільки з механізованих частин, не тільки військово-морських сил. Це і повітряні сили і артилерійські підрозділи. В принципі, на першому етапі вони забезпечать недоторканість нашої берегової зони", - пояснив керівник Міноборони.

При цьому Полторак констатував необхідність посилення і розвитку військового потенціалу як у Чорному, так і в Азовському морях.

Російські прикордонники затримують в Керченській протоці судна, що йдуть в українські порти в Азовському морі. Станом на кінець серпня росіянам було затримано 150 іноземних суден.

МЗС України та держав Євросоюзу, а також Державний департамент США неодноразово вказували на порушення Росією норм міжнародного права в Азовському морі. Європарламент проголосував за резолюцію, що засуджує дії РФ.

Україна, у свою чергу, планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. У Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.

Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі