У Російській Федерації не бачать необхідності в тому, щоб переукласти договір з Україною щодо Азовського моря. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на відповідне питання журналістів, повідомляє у вівторок інформагентство "Інтерфакс-Україна".
"Поки немає жодної позиції в даному випадку. Існує міжнародна правова база на цей рахунок, і вона діє. На це і слід орієнтуватися", - сказав він.
Раніше заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила про те, що денонсація договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки може призвести до нової територіальної суперечки. Зеркаль зазначила, що одну із статей договору так і не було реалізовано, а саме - делімітацію Азовського моря.
У статті для DT.UA Володимир Кравченко зазначає, що міжнародне морське право дозволяє країнам в односторонньому порядку встановлювати вздовж свого берега територіальні води шириною до 12 миль. Зовнішня лінія цих вод - державний кордон, все, що за межами 12-мильної зони, - це вже міжнародні води. У 2003 році лише один крок відділяв Україну від того, щоб отримати морський кордон з Росією: постанову Кабміну необхідно було зареєструвати в секретаріаті ООН.
Детальніше читайте у статті Кравченка "Напівзамкнений Азов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".