Поліція проведе ґрунтовну перевірку рішення судді щодо закриття понад 400 сайтів

Поділитися
Поліція проведе ґрунтовну перевірку рішення судді щодо закриття понад 400 сайтів
Поліція відкликала лист в НКРЗІ про виконання рішення суду.

Поліція вже відкликала свій супровідний лист в НКРЗІ про блокування 426 веб-сайтів. Про це повідомив заступник голови Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, слідче управління НПУ проведе ґрунтовну перевірку.

За словами Геращенка, справа була порушена за заявою громадянина, якому «дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах.

«17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії». Після цього громадянин і його адвокати звернулися до Голосіївського райсуду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали, а автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк, повідомив Геращенко.

«Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року виносить рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вищеперелічені матеріали, що принижують честь і гідність О.Пана, тобто - "знаряддям злочину", і накладає на них арешт. Далі необгрунтоване рішення суду направляється слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації», - зазначив Геращенко в Facebook.

За його інформацією, ніяких реальних дій, які б завдали шкоди власникам Інтернет-ресурсів, не було, «крім шкоди суспільної моралі після таких рішень суду».

«Поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Кримінальне провадження буде витребувано до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки і, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрито відповідно до передбаченої КПК процедурою», - підкреслив він.

Що стосується судді Плахотнюк, то, за словами Геращенка, «особами, які постраждали від винесення необгрунтованого і свавільного, на мою думку, рішення про накладення арешту на 426 інтернет-сайтів, повинна бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаної посади».

Крім того, на думку заступника міністра, потрібно врегулювати законодавство про інформацію - для того, щоб врегулювати відносини між пресою, правом на свободу слова і можливість фігурантам журналістських розслідувань цивілізовано захищати свою честь і гідність у випадку, якщо їх права були порушені.

Нагадаємо, в травні 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко заборонив на три роки російські соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, сервіси «Яндекс» і ряд інших ресурсів. Російські пропагандисти використовували соцмережі для поширення фейків про Україну.

У 2020 році чинний президент Володимир Зеленський продовжив заборону. Восени того ж року представники «ВКонтакте» заявили про те, що створили спосіб обходу блокування VK Unblock. Пізніше стало відомо про те, що це додаток збирає персональні дані користувачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі