Українські провайдери на виконання рішення суду заблокують доступ до 426 інтернет-ресурсів. Блокування стосуватиметься «Живого Журнала», російського агентства «РБК», декількох іноземних і регіональних сайтів тощо.
Вимогу до провайдерів оприлюднила Національна комісія що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, 18 лютого комісія отримала листа від Національної поліції.
«Накласти арешт на: майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Internet при використанні веб-ресурсів», - ідеться у зверненні.
Причиною блокування стала ухвала судді Голосіївського районного суду Києва Катерини Плахотнюк у справі, що стосується шахрайства з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 статті 190 Кримінального кодексу України).
Блокування переважно стосуватиметься невеликих інформаційних агентств, однак є у списку і великі російські ЗМІ (інформаційне агентство «РБК», щотижневик «Аргументы Недели»), блог-платформа «Живой Журнал», українські регіональні портали («20 хвилин», Vatra), інформаційні ресурси окупаційної влади Донбасу.
Що ще цікавого у списку:
- Російські сайти: фінансовий супермаркет «Банки.ру», сайт пошуку віддаленої роботи «Удаленка», освітній сайт «Лекции.Орг»; форум гравців у RPG-ігри;
- Сервіс статистики телеграм-каналів tgstat.ru;
- Підрозділ сервісу хостингу і веб-розробки GitHub;
- Інтернет-магазини і сайти компаній-розробників;
- Іспанські сайти: стоматологічна клініка Rosa Casas (Жирона), страхова компанія Calzado-Asocc (Барселона);
- Портал оренди нерухомості у Гавані (Куба);
- Китайськомовний портал Bank of culture;
- Сайт в’єтнамської компанії з доставки їжі Tіnfood;
- Інформаційні ресурси з «пропискою» в Ізраїлі та Німеччині.
У травні 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко заборонив на три роки російські соціальні мережі «ВКонтакте» і «Одноклассники», сайти Mail.Ru Group, сервіси «Яндекс» і низку інших ресурсів. Російські пропагандисти використовували соцмережі для поширення фейків про Україну.
У 2020 році чинний президент Володимир Зеленський продовжив заборону. Восени того ж року представники «Вконтакте» заявили, що створили спосіб обходу блокування VK Unblock. Згодом стало відомо, що цей застосунок збирає персональні дані користувачів.