Разом з тим, існує кілька способів зберегти доступ до месенджера і після початку його блокування.
VPN, бразуер Tor або анонімайзери
Майже у всіх сучасних браузерах існують розширення або вбудована функція анонімайзера, за допомогою яких можна користуватися десктопною версією Telegram. Крім того, є браузер Tor, а для телефонів існує безліч платних і безкоштовних VPN.
Разом з тим, при використанні VPN на телефоні весь трафік буде йти через додатковий сервер. Якщо сервер хороший (і у нього широкий канал зв'язку), ви нічого не помітите. Але якщо він сильно завантажений (особливо це помітно у безкоштовних VPN), час відповіді і швидкість зменшаться - не тільки в Telegram, але і в інших додатках.
Для того, щоб почати користуватися VPN, необхідно вибрати додаток для iOS або Android, а потім слідувати його інструкцій.
Проксі-сервер в месенджері
У 2017 році, після першої загрози блокування від Роскомнагляду, Telegram випустив оновлення "для свободи слова". В месенджер вбудований проксі-сервіс, який працює як VPN.
Варто відзначити, що знайти адресу робочого проксі-сервера (вони теж бувають платні та безкоштовні) важче, ніж VPN. І він схильний до тих же проблем - якщо всі почнуть підключатися до одного і того ж безкоштовного проксі-сервера, то, швидше за все, швидкість впаде (але тільки всередині Telegram).
Для того, щоб знайти настройки проксі-сервісу у вигляді посилання, можна скористатися одним з декількох спеціальних ботів. Або ж вибрати найбільш зручний сервер вручну і прописати його налаштування в Telegram.