Покоління Незалежності виявилося найтолерантнішим в українському суспільстві – опитування

Поділитися
Покоління Незалежності виявилося найтолерантнішим в українському суспільстві – опитування © Promdevelop
Лідером толерантності серед регіонів України став Київ. А жителі Сходу і Заходу виявилися схожими в своєму консерватизмі, відрізняється лише об'єкт «неприйняття».

Українці охоче декларують важливість універсалізму і доброти, але на практиці менш толерантні, свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Майже половина опитаних (47%) негативно ставляться до ЛГБТ-спільноти, 42% - до чайлдфрі (люди, які вирішили не мати дітей), близько половини ставляться до них нейтрально, 7-8% – позитивно.

Ставлення до людей, які не вірять в Бога, більш толерантне: тільки 28% їх не сприймають, а 63% взагалі ставляться нейтрально, 8% - позитивно.

Дівчата 16-24 років створили окремий тренд за рівнем високої толерантності - з них третина ставиться позитивно до ЛГБТ і чайлдфрі, водночас серед юнаків цього ж віку таких втричі менше.

«Загалом Покоління Незалежності виявилося найтолерантнішим, особливо 16-24 річні. До всіх трьох категорій їх ставлення швидше нейтральне (60-70%), ще близько 20% ставляться до цих категорій позитивно, до 20% - негативно», - зазначають соціологи.

Рівень толерантності з віком знижується і досягає найнижчого рівня у віці старше 61 року. Серед літніх людей до чайлдфрі переважає негативне ставлення (66%), так само як і до ЛГБТ (65%).

Найтолерантнішим містом України є Київ. А ось Схід і Захід схожі в своєму консерватизмі, різниця лише в тому, що релігійний Захід менш толерантний до невіруючих, а Донбас - до ЛГБТ-спільноти.

Найбільше не сприймають прозахідні цінності виборці Юрія Бойка та Євгена Мураєва. Водночас, виборці Володимира Зеленського разом з виборцями Петра Порошенка відносно толерантні до всіх категорій (серед них переважає нейтральне ставлення).

В існування Бога вірять 60% опитаних українців, ще 17% вірять, але сумніваються в ньому, а в вищі сили вірять 14%. Атеїстів лише 7%. Віра в Бога збільшується з віком і після 50 років має найвищі показники (понад 60%).

Показники релігійності високі на Галичині та Заході загалом. А ось в Києві і серед молодих (16-24) - віруючих менше половини. Серед тих, хто вірить в існування Бога і не сумніваються в ньому 40% негативно ставляться до атеїстів. Також вони менш толерантні до ЛГБТ - 55% ставляться негативно, до чайлдфрі - 49%.

Більше половини українців (51%) підтримують ідею відновлення смертної кари, 45% - проти цього. Ідея знаходить відгук у людей старшого покоління, з низьким рівнем доходів та освіти, чоловіків, а також у тих, хто відчуває негативні емоції до себе (сором, гнів, печаль, байдужість і страх).

Аудиторія: населення України віком від 16 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 20 000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: по Україні - не більше 1,0%, по області - не більше 4%. Терміни проведення: 20 июля - 9 серпня 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі