Плагіат викладацько-професорського складу впливає на якість освітньої діяльності вишу майже так само, як і хабарництво. Про це свідчать дані опитування викладачів та адміністрації університетів, проведеного Національним агентсвом із забезпечення якості вищої освіти й оприлюднені у річному звіті НАЗЯВО за 2020-й рік.
У Нацагентстві зазначають, що загалом негативне ставлення до плагіату в академічному середовищі в останні роки підсилилося. Разом з тим, недооцінюється небезпека самоплагіату.
«Це свідчить про неготовність суспільства до викорінення самообману та хибногоуявлення про те, що крадіжка у самого себе порушенням не є», - йдеться у звіті НАЗЯВО. - Представник наукового товариства, який повторновикористовує свої ж роботи для тиражування публікацій або застосовує практику «салямі» (при цьому не посилаючись на попередні роботи) дискредитує себев очах видавців та закордонних колег».
Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета очільником МОН – голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.
При цьому у фракції “Голос” заявили про кнопкодавство. Однак, профільний комітет Ради відмовився розглядати матеріали про можливе “кнопкодавство” у Раді. ZN.UA стали відомі подробиці голосування за Шкарлета.
Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет». У Раді також зареєстрували проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи “Дисергейт” виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.