Плагіат викладачів впливає на якість освіти студентів не менше, ніж хабарництво – опитування
ЕксклюзивІнфографіка
04 лютого, 2021, 17:05
Поділитися
Фото з відкритих Інтернет-джерел
В НАЗЯВО зазначили, що недооцінюється небезпеки самоплагіату свідчить про неготовність суспільства до викорінення самообману.
Плагіат викладацько-професорського складу впливає на якість освітньої діяльності вишу майже так само, як і хабарництво. Про це свідчать дані опитування викладачів та адміністрації університетів, проведеного Національним агентсвом із забезпечення якості вищої освіти й оприлюднені у річному звіті НАЗЯВО за 2020-й рік.
У Нацагентстві зазначають, що загалом негативне ставлення до плагіату в академічному середовищі в останні роки підсилилося. Разом з тим, недооцінюється небезпека самоплагіату.
«Це свідчить про неготовність суспільства до викорінення самообману та хибногоуявлення про те, що крадіжка у самого себе порушенням не є», - йдеться у звіті НАЗЯВО. - Представник наукового товариства, який повторновикористовує свої ж роботи для тиражування публікацій або застосовує практику «салямі» (при цьому не посилаючись на попередні роботи) дискредитує себев очах видавців та закордонних колег».
При цьому у фракції “Голос” заявили про кнопкодавство. Однак, профільний комітет Ради відмовився розглядати матеріали про можливе “кнопкодавство” у Раді. ZN.UA сталивідомі подробиці голосування за Шкарлета.
Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи “Дисергейт”виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.