Голова фракції «Голос» Сергій Рахманін розповів ZN.UA подробиці голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки, Романа Лещенка – аграрної політики і продовольства, а Юрія Вітренка – енергетики.
Призначення Лещенка і Шкарлета Рада підтримала, голосування за кандидатуру Вітренка – провалила.
«У нас є підстави вважати, що голосування за призначення пана Шкарлета міністром відбулося з порушенням чинного законодавства. Зокрема, є підстави вважати, що відбулося кілька фактів неперсонального голосування, що суперечить Конституції України », - пояснив він.
Це стосується, щонайменше, одного депутата фракції «Опозиційна платформа-За життя» та, можливо, декількох депутатів від груп «Довіра» та «За майбутнє».
Очільник фракції уточнив: доказами порушення Конституції є свідчення очевидців і фотографії. Але для того, щоб отримати предметну інформацію, фракція запросила доступ до відеозаписів засідань Верховної Ради.
«Вже отримали попердній дозвіл на отримання таких матеріалів. Ініціюємо завтра на ранок. Погодили це питання з представниками ще двох фракцій – ЄС і «Батьківщина», щоб зібрати керівників фракцій у Разумкова і обговорити зокрема питання голосування по Шкарлету і неодноразові випадки неперсонального голосування, які, на нашу думку, відбуваються у парламенті», - додав Рахманін.
За його словами, є підстави вважати, що депутати кнопкодавили не лише під час голосування за Шкарлета, а й під час голосування за Вітренка і Лещенка.
Народний депутат Наталія Піпа ( «Голос») зареєструвала проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
«Далі побачимо», - підсумував голова фракції.
Як депутати голосували за кандидатуру Романа Лещенка
Як депутати голосували за кандидатуру Сергія Шкарлета
Як депутати голосували за кандидатуру Юрія Вітренка
Хто з депутатів ОПЗЖ, «Довіри» і «За майбутнє» реєструвався в залі 17 грудня
Напередодні профільний комітет Верховної Ради не підтримав призначення Шкарлета на посаду. Народним депутатам порадили визначитись при розгляді кандидатури в залі.
25 червня Кабінет міністрів призначив Шкарлета в.о. голови Міносвіти - призначення повноцінним міністром заблокував комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій.
Після цього в парламенті за ініціативою Офісу президента почали збирати підписи за відставку голови комітету Сергія Бабака. Причому підписи деяких «слуг» видурили, скориставшись їх незнанням регламенту.
Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.