У «Голосі» заявляють про кнопкодавство під час голосування за призначення Шкарлета

Поділитися
У «Голосі» заявляють про кнопкодавство під час голосування за призначення Шкарлета © Василь Артюшенко, ZN.UA
Половина депутатів ОПЗЖ, які віддали голос «за», не реєструвалась на засідання 17 грудня.

За призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України голосували фізично відсутні в залі депутати, заявили у парламентській фракції «Голос».

Кандидатуру Шкарлета підтримали 226 народних депутатів - необхідний для прийняття рішення мінімум. У «Голосі» переконані, що без кнопкодавства результат був би нижчим, і мають намір оскаржити його.

«Безумовно, це право парламенту - вирішувати, хто буде членом уряду. І право більшості - вирішувати, хто буде міністром. Що мене обурило сьогодні - це те, що ми побачили фальсифікацію результатів голосування. Що особливо важливо - в умовах, коли за офіційною інформацією за пана Шкарлета проголосувало 226 голосів », - підкреслила в розмові з журналістами депутатка Інна Совсун.

За її словами, в залі не було багатьох представників фракції «Опозиційна платформа-За життя», але їхні картки голосували «за».

«Ми бачимо, що у фракції ОПЗЖ проголосувала значно більша кількість депутатів, ніж ті, які фізично були присутні на той момент у залі парламенту. Наприклад, жодна людина не бачила пана Суркіса в залі парламенту. Його картка проголосувала «за»», - цитує депутатку LB.ua.

«Голос» вимагатиме, щоб завтра це питання винесли на розгляд парламенту, і сподівається на підтримку інших партій.

«Ми звертатимемося до спікера парламенту з тим, щоб він відреагував на це. І щоб ми чітко сказали: не можна призначати міністрів обманним шляхом», - підкреслила Совсун.

Згідно з результатами поіменного голосування, за призначення Шкарлета голосували депутати від ОПЗЖ: Суркіс, Скорик, Медведчук, Мамка, Лукашев, Колтунович, Кісільов, Качний, Ісаєнко, Загороднюк, Гнатенко, Славицька, Плачкова, Павленко, Мороз, Макаренко, Кива, Дунаєв, Волошин і Абрамович.

Однак за даними електронної реєстрації, в залі парламенту 17 грудня була присутня тільки половина з них: Медведчук, Лукашев, Колтунович, Качний, Ісаєнко, Загороднюк, Павленко, Макаренко, Дунаєв і Абрамович.

Напередодні профільний комітет Верховної Ради не підтримав призначення Шкарлета на посаду. Народним депутатам порадили визначитись при розгляді кандидатури в залі.

25 червня Кабінет міністрів призначив Шкарлета в.о. голови Міносвіти - призначення повноцінним міністром заблокував комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Після цього в парламенті за ініціативою Офісу президента почали збирати підписи за відставку голови комітету Сергія Бабака. Причому підписи деяких «слуг» видурили, скориставшись їх незнанням регламенту.

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі