Народні депутати від фракцій "Європейська солідарність" і "Голос" внесли до Верховної Ради проєкт постанови про звільнення Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки.
Про це повідомляється на сайті парламенту.
Текст відповідного проєкту постанови № 4525 та супровідні документи до нього поки що не оприлюднені на сайті. Проєкт постанови передано на розгляд керівництву Верховної Ради.
17 грудня Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки. Відповідну постанову підтримали 226 народних депутатів.
Представники партії "Голос" заявили про порушення в ході голосування і повідомили, що вимагатимуть повторного голосування. Зокрема, за словами Інни Совсун, серед тих, хто підтримав кандидатуру Шкарлета, був Григорій Суркіс, в той час відсутній у Верховній Раді.
18 грудня Голова Верховної Ради Дмитро Разумков звернувся до Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР з проханням вивчити ситуацію щодо ймовірної неперсонального голосування за призначення Шкарлета.
Шкарлет з 25 червня виконував обов'язки міністра освіти і науки.
Нагадаємо, студентські організації заявили про проведення акції протесту у відповідь на призначення міністром освіти України Сергія Шкарлета.
Акція протесту під Офісом президента відбудеться в понеділок 21 грудня о 18:00.
Напередодні депутати Верховної Ради підтримали призначення Шкарлета міністром освіти 226 голосами "за". Присягу він брав під крики "Ганьба".
Профільний комітет Ради не підтримав призначення Шкарлета на посаду. Народним депутатам порадили визначитися при розгляді кандидатури в залі.
25 червня Кабінет міністрів призначив Шкарлета і. о. глави Міносвіти. Відзначимо, що влітку прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради подання на призначення Шкарлета главою Міністерства освіти України. Однак, комітет з питань освіти, науки та інновацій відхилив його кандидатуру. Після цього в парламенті з ініціативи Офісу президента стали збирати підписи за відставку голови комітету Сергія Бабака. Причому підписи деяких "слуг" виманили обманом, скориставшись їх незнанням регламенту.
Відзначимо, що тоді можливе призначення Шкарлета міністром розкритикували колишня керівниця Міносвіти Анна Новосад і ексзаступник міністра освіти Інна Совсун. Вони обидві висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вузів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти. І намагаються поставити на чолі МОН "зручного міністра". Крім того, через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи "Дісергейт" раніше також виступили із заявою проти його призначення.
У той же час сам Шкарлет судиться з Агентством по забезпеченню якості вищої освіти (НАОКВО), яке виявило плагіат в його дисертаціях.