Пити воду з колодязів на територіях, постраждалих від підриву ГЕС, зараз небезпечно – МОЗ

Поділитися
Пити воду з колодязів на територіях, постраждалих від підриву ГЕС, зараз небезпечно – МОЗ © unsplash/maxeime
Місцевим мешканцям роздають спеціальні засоби для дезінфекції. 

Пити воду з колодязів та інших каптажів на територіях, які були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, наразі небезпечно - її потрібно дезінфікувати, заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час онлайн-конференції, повідомляє кореспондент ZN.UA.

«За рахунок підтоплення найбільшу небезпеку становить використання індивідуальних колодязів, криниць, каптажів, оскільки вони були спочатку затоплені і відповідно там зараз є певна частина мулу. Тому така вода зараз є небезпечною для здоров'я, і ми радимо для тих мешканців, які повертаються, все ж таки таку воду не використовувати для пиття і  приготування їжі. Таку воду необхідно профільтрувати, дати їй відстоятися, прокип’ятити і дуже бажано продезінфікувати», - каже Кузін.

За його словами, місцевим мешканцям зараз роздають таблетки для обеззараження питної води - перед застосуванням радять уважно прочитати інструкцію.

«Після того, коли вода вже зійшла, працюють бригади ДСНС, які спочатку викачують воду з підвалів, допомагають усунути, наприклад, якісь завали. Після розчищення території починається вже прицільна робота з очищення колодязів. Відповідно до інструкції, колодязь спочатку викачується, замірюється кількість води, яка є в цьому колодязі, після того промиваються стіни від мулу і усього іншого, і безпосередньо дезінфікується вода в колодязі. Після того воду можна буде споживати для питних потреб або для приготування їжі», - пояснює чиновник.

Водночас вода зі свердловин, які зараз ставлять на підтоплених територіях, за словами Кузіна, є безпечною, відповідає заявленим нормативам, мікробіологічним показникам. Також безпечно вживати воду, яка подається централізовано або підвозиться населенню.

Для моніторингу поверхневих водойм сформували близько 40 точок вздовж річки і морського узбережжя. 

«Моніторинг проводиться щоденно. Ми бачимо, що  показники такої води суттєво погіршуються. Відповідно, від понеділка на території Херсонської, Миколаївської, Одеської областей були прийняті рішення про заборону купання і вилову риби. Найбільш суттєві відхилення від показників безпеки зараз спостерігаються в Одеській області. І це стосується як показників по вірусологічним, мікробіологічним, так і паразитологічним дослідженням. Зараз не потрібно користуватися водоймами в рекреаційних цілях, вилов риби заборонений», - наголосив Кузін. 

Він зазначив, що після оголошення надзвичайної ситуації МОЗ провів уже понад тисячу досліджень води (централізованої, децентралізованої, з поверхневих водойм). У  Херсонській області повноцінно запустили сучасну лабораторію з діагностикою особливо небезпечних інфекційних захворювань, оновили роботу обласної бактеріологічної лабораторії і обласної санітарно-хімічної лабораторії. До цього дослідження проводились лише на рівні міського підрозділу центру контролю та профілактики хвороб.

Додатково там були встановлені прилади для швидкого аналізу питної води. Ці прилади дозволяють видати результат по основним мікробіологічним показникам питної води впродовж 18 годин і швидко приймати відповідні управлінські рішення. 

Нагадаємо, після підриву Каховської ГЕС почалися ширитися чутки про епідемію холери на підтоплених територіях. Міністерство охорони здоров’я України закликало не поширювати неперевірену інформацію і запевнило, що на постраждалих територіях здійснюється посилений епідеміологічний нагляд.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі