Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних проваджень слідчого управління спеціальних розслідувань ГПУ Олексій Донський повідомив, що події на Майдані, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з телефонними розмовами екс-президента України Віктора Януковича і колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова з представниками силових структур Росії.
"Через контакти Януковича і Азарова ми зафіксували "участь" одних і тих же користувачів мобільних телефонів російських операторів зв'язку. Інакше кажучи, визначальні події сценарію, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з цими телефонними дзвінками. Виходячи з того, що ми встановили, ці користувачі мають відношення до російських силових структур", - сказав Донський.
Він додав, що дана група російських телефонів, про яких йде мова, вперше з'явилася в контактах з абонентами українських операторів саме 18 лютого й активно пов'язувалася з Януковичем і його охороною безпосередньо під час вбивств 20 лютого.
"Слід зазначити, що деякі з них і надалі, 22-23 лютого, знаходилися на території Донецької області і синхронно контактували з охороною Януковича і з одним з високопоставлених чиновників Збройних сил Російської Федерації. Ім'я останнього встановлено, але назвати його не можу", - повідомив Олексій Донський.
За його словами, на даний момент немає підтвердженої інформації про участь російських снайперів на Майдані.
"У нас немає жодних підтверджених даних про участь російських снайперів на Майдані. "Російським слідом" ми називаємо осіб, які в даний час ідентифіковані лише на рівні номерів телефонів російських операторів зв'язку". – зазначив представник ГПУ.
Нагадаємо, Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".