В Міністерстві юстиції назвали імена росіян, причетних до анексії Криму

Поділитися
В Міністерстві юстиції назвали імена росіян, причетних до анексії Криму Петренко назвав прізвища військових ЗС РФ, причетних до анексії Криму © evgovorov / Depositphotos
За словами Петренка, план по захопленню Криму в активній фазі реалізовувався вже в 2013 році.

Міністр юстиції України Павло Петренко назвав прізвища російських чиновників, які причетні до незаконної анексії Росією українського Криму.

"Інформація, яку я можу розкривати на даному етапі слідства, - це список осіб, які в ході анексії півострова Крим здійснювали агітацію українських військовослужбовців до переходу на службу в Збройні сили РФ: Галкін А. В. (командувач військами Південного військового округу, генерал-полковник), Куликов В. о. - заступник командувача ЧФ РФ контр-адмірал), Мирнов В. В. - заступник начальника центру зв'язку ЧФ РФ), Остриков О. Л. - начальник берегових військ ЧФ РФ в АР Крим, генерал-майор) і ряд інших", - сказав Петренко в інтерв'ю "Ліга.net".

Він також зазначив, що українська сторона отримала докази від спецслужб, з показань свідків та від Міністерства оборони України.

"Все говорить про те, що план по захопленню Криму в активній фазі реалізовувався вже в 2013 році. І про це точно знав Янукович. Він не міг не знати, будучи президентом", - додав Петренко.

За словами міністра юстиції, Росія перекидала до Криму військових і проводила диверсійну роботу з місцевими органами влади.

"Багато інших підтверджень, які я не можу розголошувати. Це спростовує заяви Росії, що вона заступилися за "братський кримський народ", коли "київська хунта" захопила владу в Україні", - сказав Петенко.

Читайте також: Не просив Путіна вводити війська — Янукович

Раніше Петренко заявив, що побіжний екс-президент Віктор Янукович знав про підготовку Росією анексії Криму, так як підготовка до неї почалася ще в 2013 році.

Нагадаємо, що офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року.

15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту. Як наголошується в звіті, встановлювати факт початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі