"Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України", - сказано у звіті міжнародного кримінального суду.
"Право міжнародних збройних конфліктів застосовується і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна тривалому стану окупації", – вважає прокурор Гаазького трибуналу.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.
Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.
Також зазначається, що окупаційна влада здійснює утиск кримських татар на півострові, насильно перемістила 179 заарештованих осіб на територію РФ і примусово мобілізує на військову службу жителів Криму.
Суд вирішив продовжити збір доказів з цього питання в наступному році.
Раніше глава Мін'юсту повідомив, що для розгляду міждержавних позовів України проти РФ в Європейському суді з прав людини знадобиться не менше трьох-п'яти років.
Нагадаємо, в кінці травня нинішнього року міжнародний кримінальний суд ООН в Гаазі прийняв на розгляд доповідь про військові злочини Росії в Донбасі.