"Якщо ми говоримо про Європейський суд з прав людини, то таких прикладів, як такого міждержавного спору, взагалі було лише 16. Якщо говорити про війну, то такий спір був між Туреччиною і Кіпром – і це справа розглядалася понад 10 років: 15 або 16 років. Зараз у зв'язку з тим, що комунікація швидша, то це питання трьох-п'яти років – не менше", – сказав Петренко в ефірі телеканалу "112.Україна".
Міністр також нагадав, що розгляд справи у міжнародному суді ООН в Гаазі почнеться по закінченню військового конфлікту.
"Якщо говорити про Гаагу, то практика міжнародного кримінального суду взагалі полягає в тому, що починається розгляд справи по суті, коли закінчується військовий конфлікт. Грузія подала свій позов проти Росії в 2009 році, тільки в цьому році почалися перші процесуальні дії в суді. Тому я кажу реалістичні терміни – це питання років", – резюмував Петренко.
На поточний момент Україна подала п'ять позовів до ЄСПЛ, щодо дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також з відповідальністю Росії щодо подій у Донбасі.
Зокрема один з позовів стосується викрадення громадян України у Донбасі та їх тимчасового перевезення в Росію. Мова йде про три групи українських сиріт та супроводжуючих їх дорослих. Минулого літа їх захопили в заручники озброєні люди, після чого відвезли на територію РФ.
Як писало DT.UA, Україна може програти юридичну війну Росії через відсутность стратегії і хаосу. Українська влада, на жаль, не вживає скоординованих кроків у правових відносинах з РФ.