"Ми чітко встановили і подали у вигляді письмових доказів у Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) документи, що свідчать про те, що активну фазу підготовки до захоплення Криму РФ почала ще в 2014 році", - зазначив він під час брифінгу.
Тим не менш, чиновник упевнений в тому, що сам план був розроблений до 2014 року.
"Нам вдалося отримати докази, що в 2013 році РФ вже почала активні дії на території Криму. Це підтверджується тим, що РФ несанкціоновано збільшила свій військовий контингент. На територію України з боку Криму незаконно перекидався особовий склад і техніка РФ, це підтверджується і тим, що вони вели активну підривну та розвідувальну роботу в місцевих органах влади Криму - і це зафіксовано документально", - додав Павло Петренко.
За словами Петренка, Мін'юсту відомі прізвища посадових осіб Російської Федерації, який координували цю спецоперацію.
Очільник Мін'юсту також підкреслив, що в матеріалах позову є документальні докази захоплення в полон кримчан, а також застосування до них тортур з боку російських силовиків у 2014 році.
"Це ще раз підтверджує, що так звана версія РФ про те, що вони "емоційно відреагували на революцію" і "допомогли своїм братам" в Криму, провівши "референдум" - це повна брехня", - зазначив міністр.
Чиновник упевнений в тому, що в найближчому оточенні Януковича, а також українських спецслужбах того періоду про підготовчу роботу Росії знали.
"Фактично вони допомагали тому, щоб у Криму розвивалася підготовка до захоплення в 2013 році. Всі ці докази ми подали до ЄСПЛ", - заявив Петренко.
Нагадаємо, що офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року.
15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту. Як наголошується в звіті, встановлювати факт початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.