Онкохворих дітей змушують проходити тести на COVID-19 власним коштом

Поділитися
Онкохворих дітей змушують проходити тести на COVID-19 власним коштом Карантин вже і так негативно вплинув на ранню діагностику онкозахворювань у дітей
Зараз вартість ПЛР-тесту для однієї людини коливається у межах 2-2,5 тисяч гривень. А без негативного результату тесту цих дітей не ушпиталюють.

В Національному інституті раку та НДСЛ "Охматдит" родини онкохворих дітей просять оплатити тест на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), повідомляє благодійний фонд "Таблеточки", до якого звернулись батьки підопічних дітей.

"Ми згодні з рішенням лікарень, це потрібно, – цитує фонд Наталію Бойко, маму онкохворої дитини. – Але ми не згодні, що ці тести мають оплачувати самі батьки. Ми лягаємо в лікарню планово на крапельниці кожні 14 днів. Тобто на місяць тільки на тести для мене і сина потрібно 10 000 гривень".

Вартість такого тесту в Україні зараз складає близько 2,2-2,5 тисяч гривень на одну особу.

У керівництві НІР та "Охматдиту" фонду не змогли надати накази, якими встановлено відповідну вимогу про здачу тесту.

"Сказали, що таких наказів немає. Вимога просто усно повідомляється батькам. У МОЗ України так само підтвердили, що відповідної вимоги на національному рівні не існує", - наголошує директорка фонду по роботі з підопічними та сім'ями Юлія Ноговіцина.

Водночас без негативних результатів тесту на коронавірус онкохворих дітей не ушпиталюють для проходження хіміотерапії, променевої терапії, хірургічної операції, проведення МРТ.

"Ми не проти запровадження вимог тестування за умови, що держава може собі це дозволити і організувати процес таким чином, щоб він не перешкоджав вчасній діагностиці та лікуванню онкохворих дітей", - озвучила офіційну позицію фонду Ноговіцина.

За даними фахівців фонду, карантин вже і так негативно вплинув на діагностику і лікування дітей з онкозахворюваннями – через скасування транспортного сполучення, ізоляцію, страх заразитись під час звернення до лікарні, зменшення доходів, менше родин стало звертатись до лікаря, коли в дитини з'являються тривожні симптоми.

"Отже, ці діти будуть діагностовані пізніше, на запущеній стадії, коли шансів на виживання залишиться менше і буде потрібна більш агресивна та дорога терапія", - підсумовує вона.

З огляду на це, додатково відкладати початок лікування на час, поки батьки знайдуть гроші на тестування, здадуть аналіз, отримають результати за висновком фонду "виглядає невиправданим".

У лікарнях Італії, США та Канади, до яких фонд звернувся по коментар, організація та оплата тестування пацієнтів не покладена на плечі пацієнтів чи благодійних фондів.

Читайте також: В МОЗ прокоментували чутки про зараження COVID-19 під час тестування

Як відомо, на першочергові і пріоритетні заходи протидії поширенню COVID-19 в державному бюджеті передбачено 64,7 млрд гривень.

Головний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що в Україні проводять 30 тисяч ПЛР-тестів на коронавірус на тиждень, а проводитимуть – 80 тисяч.

Діагностування коронавірусу проводиться у 46 лабораторіях, зокрема, приватних. Тестуванню підлягають особи з підозрою на коронавірус, які контактували з пацієнтом з підтвердженим COVID-19, пацієнти з пневмонією, медпрацівники (кожні 5 днів) та пацієнти, які одужали (для зняття діагнозу).

У МОЗ запевнили, що країна може виробляти 1 млн тестів на добу. Однак на сьогодні "немає прийнятої рекомендації ВООЗ, що ці тести можуть використовуватися як діагностичні". Тож Україна й надалі завозитиме гуманітарними літаками імпортні, саботуючи власне виробництво.

Водночас навіть привезені з інших країн тести – не гарантія якості. Від початку пандемії у світі час від часу спалахують скандали щодо якості придбаних тестів. Нещодавно Іспанія повернула Китаю велику партію неякісних тестів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі