Діагностування коронавіруса SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, проводить мінімум 46 лабораторій, включаючи приватні, повідомив у Facebook Центр громадського здоров'я МОЗ України у вівторок.
Наголошується, що в країні за станом на 28 квітня усього досліджено 98719 зразків методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).
У ЦГЗ додали, що тестуванню підлягають особи з підозрою на коронавірус, які контактували з пацієнтом з підтвердженим COVID-19, пацієнти з пневмонією, медпрацівники (кожні 5 днів) та пацієнти, які одужали (для зняття діагнозу).
В Україні скоро почнуть тестування на коронавірус новою системою ІФА (Імуноферментний аналіз). Тести покажуть наявність антитіл до COVID-19.
Антитіла до коронавірусу є одним із головних показників зараження у людини, на реагуванні організму на вірус SARS-CoV-2 створювали перші тести.
Уряди деяких країн пропонують створити так звані "паспорти імунітету" для людей які набули антитіла до коронавірусної інфекції, щоб засвідчити їх безпеку до для навколишніх та дозволити вільно подорожувати.
Однак, ВООЗ попереджає, що такі документи лише несуть ризики - немає жодних доказів тому, що людина не може повторно захворіти на коронавірус, а антитіла не гарантують захист від зараження.
Тим паче, що вчені з Фуданьського університету в Китаї виявили, що не у всіх заражених виробляються антитіла до вірусу. Виявилося також, що рівень антитіл до коронавірусу збільшуються з віком. У тих, хто видужав, у групі від 60 до 85 років в крові антитіл було в три рази більше, ніж у пацієнтів у віці від 15 до 39 років.
Як зазначав головний санлікар Віктор Ляшко, коронавірус у нас циркулював й до того в Україні, тому у багатьох українців вже можуть бути вироблені антитіла, але вони не будуть захищати від коронавірусної хвороби.