Омбудсмена: Пандемія спровокувала хвилю звернень про порушення прав

Поділитися
Омбудсмена: Пандемія спровокувала хвилю звернень про порушення прав Фото: facebook.com/denisovaombudsman
За словами Денісової, в I-му кварталі 2021 року вона отримала майже 15 тисяч повідомлень про порушення прав громадян.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на її адресу в I-му кварталі 2021 року надійшло 14 708 повідомлень про порушення прав громадян. За аналогічний період 2020 року таких звернень було майже вдвічі менше – 8 719.

Про це Денісова написала на сторінці у Facebook 20 квітня.

Статистику, що зросла вона назвала наслідками пандемії COVID-19 і карантинних обмежень, запроваджених задля запобігання поширенню хвороби.

"Що стосується звернень на гарячу лінію уповноваженого ВРУ з прав людини, то цього року в порівнянні з минулим їх кількість зросла у 16 разів. А саме, у першому кварталі 2020 року було 285 звернень, а вже цього року – 4 663. Третина звернень – 5 346, стосувалися порушення інформаційних прав громадян. Майже чотири тисячі – соціальних і економічних прав і 2 152 – процесуальних прав", – написала омбудсмен.

За словами омбудсменки, найчастіше українці скаржаться на необґрунтовані відмови органів влади в наданні інформації, "таким чином порушуючи фундаментальні можливості та потреби кожної людини в доступі, використанні, розповсюдженні та захисті необхідного для її життєдіяльності обсягу інформації".

При цьому системного характеру набули проблеми, пов’язані з наданням медичної допомоги, здійсненням підприємницької діяльності.

Актуальною, за її словами, залишається проблема невиконання судових рішень в Україні, що пов’язано "з неналежним виконанням посадових обов’язків державними виконавцями, їхньою завантаженістю, неналежним матеріально-технічним забезпеченням органів державної виконавчої служби".

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 1 961 956 людей, 40 367 – померли.

При цьому Україна пройшла пік захворюваності третьої хвилі коронавірусу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зараз в червоній зоні перебувають 12 регіонів. Найскладніша ситуація в Києві, де завантажено близько 75% ліжок з киснем. Крім того, складна ситуація в Одеській області (завантажено 73% ліжок з киснем), Київській області (70%), Сумській області (69,5%), а також в Миколаївській і Харківській областях.

А головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що платна вакцинація проти коронавірусу в Україні можлива, проте цього року вона не є доцільною.

Спершу потрібно виконати державне замовлення, а тоді вже можна постачати препарат на комерційний ринок.

За словами головного санлікаря, сьогодні у світі дефіцит вакцини, тому її  постачають маленькими партіями. Якщо сьогодні в Україні є структури, які продають препарат проти ковіду - то це є кримінальним правопорушенням.

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ наголошують на важливості дослідження мутацій коронавірусу у боротьбі з пандемією. В Україні цим поки що не займаються, попри наявність обладнання і фахівців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі