Платна вакцинація проти коронавірусу в Україні можлива, проте цього року вона не є доцільною. Про це заявив головний санлікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу 1+1.
Спершу потрібно виконати державне замовлення, а тоді вже можна постачати препарат на комерційний ринок.
"Вакцина платна можлива, але за планом упродовж 2021 року вона недоцільна. Але проблема не в тому, чи можна використовувати платну вакцину. Сьогодні всі виробники працюють з урядами країн. І уряди передбачили в бюджетах кошти для закупівлі вакцин для всіх груп людей. Україна теж передбачила кошти для закупівлі необхідної кількості вакцин", — зазначив Ляшко.
За словами головного санлікаря, сьогодні у світі дефіцит вакцини, тому її постачають маленькими партіями. Якщо сьогодні в Україні є структури, які продають препарат проти ковіду - то це є кримінальним правопорушенням.
Нагадаємо, що центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я планує запустити секвенатор для визначення різних штамів коронавірусу цього літа.
Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ наголошують на важливості дослідження мутацій коронавірусу у боротьбі з пандемією. В Україні цим поки що не займаються, попри наявність обладнання і фахівців.
Зараз занепокоєння вчених викликають не лише мутації, які роблять вірус стійкішим до дії вакцин, а те, що вірус може плутати великі ділянки свого геному, коли копіює сам себе. Рекомбінація дозволяє вірусу змінюватись небезпечним чином, хоча у подальшому може допомогти знайти ліки від нього.
Аби знизити залежність ефективності вакцин від мутації вірусу, дослідники працюють над так званою універсальною вакциною, яка захищатиме від усіх штамів SARS-CoV-2.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше сказав, що МОЗ планує до кінця 2021 року вакцинувати від COVID-19 не менш як 60% дорослих українців.