За п'ять днів дії норми закону про мову обслуговування в Офіс мовного омбудсмена надійшло близько 200 скарг на ігнорування української мови. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, в інтерв'ю "Радіо Свобода".
За його словами, найбільше скарг надійшло з Києва та Київської області, найменше - з півдня і сходу.
"З кожного регіону по 2, по 3, по 5 звернень і так далі. Частина з них носять рекомендаційний характер. Частина з них дійсно з підтвердженням конкретного факту", - повідомив Кремінь.
Він зазначив, що більшість скарг стосуються відмови обслуговувати українською мовою.
"Традиційно - це відмова обслуговувати українською мовою. На першому етапі, коли, так би мовити, клієнт зайшов і замість «Добрий день!» почув «Здрастуйте!» Це, звичайно, відсутність написів українською мовою на вивісках окремих закладів, це відсутність цінників на українській мові і це, звичайно, відсутність україномовної версії інтернет-магазину. Таких звернень у нас досить".
В Офісі омбудсмена повідомили, що 117 скарг надійшло на відсутність української версії інтернет-магазину, 34 заявника повідомили про порушення правил обслуговування, 25 поскаржилися на зовнішню рекламу, чотири скарги надійшли про порушення мовних законів в освіті і три - на чиновників.
Порушникам дають місяць на усунення порушень мовного законодавства, якщо вони зафіксовані. В іншому випадку штрафи становитимуть від 5100 гривень до 6800 гривень. Вони почнуть діяти з 16 липня 2022 року.
Раніше повідомлялося про те, що в Закарпатті скасували всі рішення про регіональні мови.
Детальніше про те, як можна любити українську мову і критикувати мовний закон, читайте в статті Геннадія Друзенка "Крок до несвободи".