У Закарпатті відмінили всі рішення про регіональні мови

Поділитися
У Закарпатті відмінили всі рішення про регіональні мови РБК-Україна
Офіційний статус в Закарпатті має тільки українська мова.

На території Закарпатської області офіційний статус має тільки українська мова, а всі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов визнали такими, що втратили силу. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, Солотвинська селищна рада Закарпатської області 22 грудня 2020 року скасувала рішення Нижньоапшанської сільради від 14 серпня 2012 про визнання румунської мови регіональною. 

"У відповідь на звернення Тараса Креміня і місцевих прокуратур Чернівецької, Закарпатської та Луганської областей рішення про функціонування на відповідних територіях регіональних мов скасовані або планується розглянути питання про їх скасування на найближчих сесіях місцевих рад", - сказано в ньому.

Глибоцькою, Герцаївською та Новоселицькою райдержадміністраціями Чернівецької області, за повідомленням обласної прокуратури, ініційовано скасування місцевими радами незаконних рішень про функціонування регіональних мов. 

Питання щодо скасування рішень про регіональні мови Острицької та Великобудської сільських рад Герцаївського району, Тарасівецької сільської ради Новоселицького району та Волоківської сільської ради Глибоцького району так само буде розглянуте на найближчих сесіях новосформованих рад.

У всіх перерахованих місцях основною мовою спілкування є румунська (молдавська). У свою чергу, Старобільська міськрада Луганської області 11 грудня 2020 року скасувала рішення від 25 вересня 2012 року "Про заходи щодо реалізації закону про основи державної мовної політики". Рішення прийнято після відповідного провадження Старобільської місцевої прокуратури.

Відзначимо, з 16 січня в Україні вступила в силу 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує здійснювати всі послуги в країні виключно державною мовою, якщо протилежної не вимагатиме сам клієнт. У разі порушення цього закону потрібно звертатися до мовного омбудсмена. Якщо порушення буде системним - передбачається штраф - від 5 100 до 6 800 грн.

Також Кремінь заявив, що держава повинна оголосити 2021 - роком української мови і якомога швидше затвердити державну програму сприяння освоєння державної мови. Він вважає, що мовне питання - це не стільки питання освіти або науки, як питання національної безпеки гуманітарного рівня, державна мовна політика, інтелектуальна капіталізація суспільства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі