Окупанти не пускають молодь навчатись на вільній території України

Поділитися
Окупанти не пускають молодь навчатись на вільній території України
Молодих українців заганяють у «руський мир» не м'якою силою, а твердим примусом.

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» отримують звернення про випадки блокування окупантами перетину лінії розмежування молоддю, яка хоче навчатися в закладах освіти на підконтрольній українській владі території, повідомляє пресслужба МОН.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов називає дії окупантів воєнним злочином стосовно 60 молодих українців, котрі живуть в окупації. «Воєнний злочин! Окупаційна влада РФ на Донеччині порушує право на освіту в умовах збройного конфлікту для 60 тисяч дітей-випускників 9 та 11 класів. Без «паспортів» квазі-республік їх переміщення з тимчасово окупованої території обмежене», - пише він у Twitter.

Крім того, для дітей, які досягли 14-річного віку, але не встигли отримати український паспорт, фактично єдиною можливістю в’їзду і виїзду на підконтрольну територію є оформлення документів зразка РФ або «паспортів» псевдореспубліки. Абітурієнти ж стикаються з неможливістю подати заяву про вступ в електронному варіанті.

Дії окупантів порушують статтю 50 Женевської конвенції, оскільки обмежують права дітей на освіту.  Департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора відкрив справу за статтею «порушення законів та звичаїв війни», досудове розслідування доручено управлінню СБУ в Донецькій і Луганській областях, повідомляє пресцентр ОГП.

Міністерство освіти і науки України засуджує дії окупаційної влади і наголошує на неприпустимості порушень прав дітей вільно обирати заклад освіти. У міністерстві також попросили  Державну прикордонну службу не застосовувати заходи адміністративного впливу до абітурієнтів з ТОТ і  розглядають можливість продовження вступної кампанії на бюджет для таких абітурієнтів.

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму можуть вступити до українських вишів без обов’язкового проходження ЗНО, за окремим конкурсом і квотами – відповідний закон ВР ухвалила у липні 2020 року. Докладніше про те, як це рішення вплине на якість вищої освіти читайте в статті Оксани Онищенко «Роздача пряників і слонів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі