Терористи так званих «ДНР» і «ЛНР» не випускають на підконтрольну Україні територію абітурієнтів, які їдуть вступати до українських вишів без ЗНО.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Денис Казанський, який представляє переселенців Донбасу на переговорах Тристоронньої контактної групи.
За його словами, окупанти відмовляють випускникам під приводом коронавірусу та інших причин.
«На окупованій території справді проживає багато молоді, яка хоче вирватися з резервації. Для них вступ до українського вишу - це шанс покинути гетто. Але після того, як Україна скасувала ЗНО для дітей з ОРДЛО, бойовики злякалися, що втратять молодь, і закрили людям виїзд. Під приводом карантину», - пише журналіст.
Він зазначив, що зараз дозвіл на перетин лінії розмежування видає "міжвідомчий штаб ДНР". А він випускає тільки тих, хто має прописку на підконтрольній території.
«Абітурієнтів спеціально тримають в неволі, щоб вони втратили час і не змогли вчитися в українських вишах. У відповідь на всі прохання дозволити виїзд, бойовики відповідають, що надходити треба в "університети ДНР", - додав Казанський.
Верховна Рада ухвалила закон про особливості вступу до установи вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, а також інших категорій осіб під час засідання 3 липня. За документ проголосували 266 народних депутатів. У другому читанні документ підтримали 310 парламентаріїв.
У своїй статті для ZN.UA Оксана Онищенко звернула увагу на те, що президенту Зеленському довелося двічі реєструвати зазначений законопроект. Адже спочатку можливість вступати до вузів без ЗНО за окремим конкурсом і квотами хотіли щедро подарувати не тільки надходять з ОРДЛО і Криму, а й великому переліку інших. Однак парламентські експерти не схвалили таку ідею.
Водночас авторка пише про те, що завдання держави - не приховувати відсутність знань у пільговика, а допомагати йому стати конкурентоспроможним у вступній кампанії. Наприклад, організувати якісні дистанційні курси за шкільною програмою оплачувати навчання на підготовчих курсах, надавши житло і гідну стипендію.
Детальніше про те, як президентський законопроект вплине на вступну кампанію і на якість вищої освіти читайте в статті Оксани Онищенко "Роздача пряників і слонів".