Обсяг вивчення рідної мови визначать індивідуально для кожної нацменшини – МОН

Поділитися
Обсяг вивчення рідної мови визначать індивідуально для кожної нацменшини – МОН Обсяги вивчення мов будуть затверджуватися на рівні постанови Кабміну
МОН було і залишається відкритим для співпраці з партнерами України, заявила Гриневич.

Обсяг вивчення рідної мови, а також перелік предметів цією мовою, буде визначатися індивідуально для кожної нацменшини, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Болгарії в Україні Красиміром Мінчевим.

Гриневич зазначила, що МОН було і залишається відкритим для співпраці з друзями і партнерами України, передає прес-служба відомства.

"Об'єм вивчення рідної мови, а також перелік предметів, які будуть вивчатися цією мовою, будуть визначатися індивідуально для кожної нацменшини. Ці речі затверджуються на рівні постанови Кабміну", - повідомила міністр.

Гриневич також додала: "Я пропоную створити спільну робочу групу, яка буде працювати комплексно над навчальним планом для болгарської меншини, над створенням підручників, над питанням підвищення кваліфікації вчителів".

Сторони також погодилися, що для успіху впровадження всіх нововведень у школах з болгарською мовою навчання потрібно провести консультації з представниками меншини в різних регіонах країни. Мінчев запросив Гриневич на круглий стіл за участю всіх громад, який відбудеться 11 жовтня, інформують у МОН.

Нагадаємо, що уряд Угорщини прийняв рішення про блокування всіх наступних рішень Євросоюзу, спрямованих на зближення з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі