Цього року випускникам шкіл доведеться складати НМТ замість ЗНО. Такі зміни введені через воєнний стан в Україні. У Міністерстві освіти та науки роз’яснили, де будуть розташовані пункти тестування та які документи необхідні, щоб прийти до них.
Де будуть знаходитися пункти НМТ
Мультипредметне тестування проходитиме у тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх розташують у закладах освіти, де окремі класи/аудиторії будуть обладнані належним чином.
ТЕЦ мають відповідати таким вимогам:
- Між населеними пунктами, де вони працюватимуть, та іншими населеними пунктами має бути зручне транспортне сполучення.
- ТЕЦ має бути розташований в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення НМТ (по змозі).
- У приміщенні ТЕЦ або біля нього має бути укриття цивільного захисту.
- У ТЕЦ має бути не менше трьох аудиторій/класів/кабінетів, оснащених комп’ютерною технікою.
- Кожна аудиторія має містити 5-15 робочих місць для учасників НМТ і 1 для інструктора, обладнаних персональними комп’ютерами.
- У ТЕЦ має бути резервний комп’ютер.
В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) зазначили, що попередньо проведення НМТ заплановано у 20 областях України та м. Києві. Обласні військові адміністрації визначали перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де безпекова ситуація дозволяє провести національний мультипредметний тест. Він складений з урахуванням актуальної інформації про райони проведення бойових дій і тимчасово окуповані території та затверджений наказом МОН.
Чому не оприлюднюють перелік ТЕЦ, де проходитиме НМТ
В УЦОЯО підкреслили, що з міркувань безпеки не публікують назви населених пунктів, де відбудуться тестування.
Однак учасники на своїх інформаційних сторінках зможуть за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і для проходження тестування вибрати з наданого переліку найзручніший населений пункт.
Які документи потрібні, щоб прийти у ТЕЦ
Випускнику для допуску до пункту тестування не потрібен Сертифікат учасника ЗНО, але він обов’язково повинен мати:
- паспорт;
- запрошення-перепустка (документ із зазначеною адресою і часом початку тестування, який можна буде завчасно завантажити зі своєї Інформаційної сторінки).
Нагадаємо, що в Україні вступна кампанія у 2022 році має низку особливостей через введення в країні воєнного стану. Зокрема, випускники шкіл звільнені від Державної підсумкової атестації (ДПА), а замість Зовнішнього незалежне оцінювання (ЗНО) вони складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).