Через російське вторгнення в Україні змінилися правила вступу до вищих навчальних закладів. Тепер випускники мають складати Національний мультипредметний тест (НМТ). Якщо випускник сформував реєстраційну картку учасника ЗНО, але не зміг підтвердити власну участь у НМТ, то він зможе прийти на додаткову сесію тестування. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Коли сплив термін підтвердження участі у НМТ
7 червня 2022 року завершився термін підтвердження участі в основній сесії мультипредметного тестування.
Особи, які з тих чи інших причин не змогли це зробити до вказаної дати, мають право взяти участь у додатковій сесії НМТ.
Алгоритм дій, якщо не встигли зареєструватися на тестування
Фахівці УЦОЯО роз’яснили, що треба робити випускнику, щоб взяти участь у додатковій сесії НМТ:
- з 8 по 18 липня – відкрити інформаційну сторінку, заповнити спеціальну форму, розміщену у вкладці "Підтвердження участі в НМТ". Потім слід підтвердити участь у додатковій сесії тестування і обрати із запропонованого переліку країну/регіон та населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує складати тестування;
- з 1 по 10 серпня ー випускник має надати остаточну інформацію про бажання пройти НМТ у певному місці;
- до 12 серпня ー потрібно отримати запрошення-перепустку з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, де буде вказана дата та час тестування;
- з 16 по 20 серпня ー взяти участь у додатковій сесії тестування.
Зареєстрований учасник, який не має даних для доступу до Інформаційної сторінки, може звернутися до сервісу «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022», правильно заповнити форму й отримати логін і пароль.
Нагадаємо, що з’явився календар проведення мультипредметного тестування, яким через війну замінили Зовнішнє незалежне оцінювання. Передбачається проведення трьох сесій НМТ: основної, додаткової та спеціальної.
Раніше УЦОЯО оприлюднив зразок тесту для магістратури. Тест можуть скласти особи, які хочуть здобути ступінь магістра за спеціальностями галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право»).