Низка країн вирішила відкликати з України своїх громадян зі складу СММ на Донбасі – ОБСЄ

Поділитися
Низка країн вирішила відкликати з України своїх громадян зі складу СММ на Донбасі – ОБСЄ © getthebigpicture.net
При цьому в ОБСЄ зазначили, що моніторингова місія і надалі працюватиме у 10 містах України.

В ОБСЄ підтвердили рішення низки країн відкликати своїх представників зі Спеціальної моніторингової місії на Донбасі. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті організації.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) – це громадянська місія, більшість персоналу якої складають міжнародні службовці, відряджені державами-учасницями ОБСЄ. Така система дозволяє державам-учасницям ОБСЄ приймати рішення, серед іншого, про передислокацію своїх відряджених громадян як усередині країни, так і за її межі. Окремі держави-учасниці ОБСЄ нещодавно вирішили, що їхнім громадянам, відрядженим на службу в СММ, слід залишити Україну в наступні кілька днів», – йдеться у повідомленні.

Водночас в ОБСЄ запевнили, що СММ і надалі виконуватиме затверджений мандат із спостерігачами, розміщеними у 10 містах України.

«Безпека всього свого персоналу є найвищим пріоритетом для Місії, і СММ продовжуватиме постійно стежити за ситуацією з безпекою», – додали в ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що на Донбас прибули нові члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Тоді вони заявили, що Моніторингова місія залишиться на Донбасі, а ранковий від'їзд спостерігачів від Великої Британії та США – звичайна ротація. Її причини спостерігачі не назвали, однак вона може бути пов'язана із рекомендаціями Вашингтона та Лондона своїм громадянам.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи заклики Байдена до американців залишити Україну, повідомив: вони не свідчать про радикальну зміну ситуації. Виїхати з України своїх громадян закликають Японія та Південна Корея, часткове вивезення дипломатів розпочала Росія.

Близько ста держав, включно з Німеччиною та Грецією, не планують скорочувати чисельність своїх диппредставництв в Україні. Аналогічної позиції дотримуються представництва ЄС, ОБСЄ, Ради Європи, ООН, НАТО та інших міжнародних і регіональних організацій.

Ескалація на Донбасі розглядається як один із можливих приводів для вторгнення в Україну. Цей наратив Кремля в інтерв'ю російському пропагандисту Дмітрію Соловйову повторив білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко. У разі ескалації російсько-української війни на Донбасі «Білорусь діятиме як Росія», заявив диктатор.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі