Для вирішення конфлікту на Донбасі потрібна політична воля та взаємодія всіх сторін – глава ОБСЄ

Поділитися
Для вирішення конфлікту на Донбасі потрібна політична воля та взаємодія всіх сторін – глава ОБСЄ © Википедия
Збігнєв Рау зазначив, що ОБСЄ підтримуватиме сторони конфлікту у досягненні прогресу.

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що вирішення військового конфлікту на Донбасі потребуватиме політичної волі та взаємодії всіх сторін для виконання зобов'язань, інформує "Інтерфакс-Україна".

"ОБСЄ продовжить робити все від нас можливе, але це потребуватиме політичної волі та взаємодії всіх сторін, щоб виконувати зобов'язання та покласти край кризі. Ми продовжуватимемо співпрацювати зі структурами ОБСЄ, залученими до цих зусиль, включаючи Спеціальну моніторингову місію та спеціального представника ОБСЄ в Україні й координаторів чотирьох робочих груп у Тристоронній контактній групі, а також підтримувати сторони конфлікту у досягненні прогресу", -  наголосив Рау на пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою.

Глава ОБСЄ висловив повну підтримку нормандському формату та зусиллям, що допомагають стабілізувати напружену ситуацію з безпекою на Донбасі.

"Однак, зрештою, це залежить від сторін конфлікту - щоб ефективно використати наявні механізми та формати і знайти довгострокове рішення", - додав Рау.

У четвер, 10 лютого в Берліні відбудеться зустріч політичних радників лідерів країн нормандського формату. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, план максимум для України під час зустрічі- розблокування роботи Тристоронньої контактної групи.

Остання зустрічі радників лідерів країн нормандського формату відбулась 26 січня в Парижі. Після неї Андрій Єрмак заявив на підсумковому брифінгу, що головним прогресом зустрічі вважає готовність сторін працювати надалі для досягнення миру на Донбасі.

Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмітрій Козак, цілком очікувано звинуватив саме Україну в неконструктивній позиції щодо мінських домовленостей.

Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі