Чотири країни повідомили Україну про намір вивезти частину своїх дипломатів і їхніх родичів через загрозу російського вторгнення, решта країн, міжнародних і регіональних організацій не бачить підстав для паніки, йдеться у коментарі МЗС України.
На території України знаходиться 129 посольств та консульських установ іноземних держав. Станом на 24 січня забрати своїх громадян забажали лише США, Велика Британія, Австралія та Німеччина.
Решта держав, Європейський Союз, ОБСЄ, Рада Європи, ООН, НАТО та представництва інших міжнародних і регіональних організацій інформують МЗС про відсутність таких планів через брак причин.
«Важливо, що такої позиції дотримуються і ті країни, дипломатичні представництва яких розташовані в регіонах нашої держави, які межують з територією Російської Федерації», - наголошується у повідомленні.
У міністерстві подякували партнерам України за тверезу оцінку ситуації і солідарність із Києвом. Та закликали уникати кроків, які можуть посилити напругу в суспільстві, дестабілізувати економічну та фінансову ситуацію в країні.
Росія продовжує тримати біля кордонів України стотисячну армію. Погрожуючи вторгненням до України, президент РФ Владімір Путін вимагає від НАТО відмови прийняти в Альянс Україну та Грузію.
Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.