Навчання в розпал епідемії COVID-19: як перевести школяра на «дистанційку»

Поділитися
Навчання в розпал епідемії COVID-19: як перевести школяра на «дистанційку» © Фото з відкритих джерел
Школа не може відмовити батькам, що бажають навчати дитину вдома, але вся відповідальність за якість знань в цьому випадку лягає на них.

В Україні 1 вересня стартував новий навчальний рік. Щоб убезпечити вчителів і учнів від ризику зараження коронавірусом, міністерства освіти і охорони здоров'я розробили нові правила роботи шкіл.

Проте батьки, які все ж не хочуть відпускати дитину до школи, можуть перевести її на дистанційне навчання, навіть якщо живуть в регіоні «зеленої зони» (з низьким рівнем поширення COVID-19).

І школа не повинна перешкоджати «дистанційці» - така форма навчання передбачена чинним законодавством, наголошує колишня радниця ексміністерки освіти Лілії Гриневич, співзасновниця ГО «Смартосвіта» Іванна Коберник.

«За новим законом про загальну середню освіту, ви можете в будь-який момент перевести свою дитину на дистанційне навчання. Є така форма - сімейна освіта. Це те, що можна зробити швидко і в чому школа не може вам відмовити », - пояснила вона в етері «Україна 24».

Для цього батькам достатньо написати заяву, а школа повинна розробити і видати їм індивідуальний навчальний план дитини.

«Єдине, що вам винна школа, - це дати індивідуальний навчальний план і приймати щомісяця контрольні роботи», - уточнила експертка.

За її словами, за такої форми навчання вся відповідальність за повноту знань, отриманих учнем, лягає на батьків. Тому, вважає Коберник, «дистанційка» - це добре, лише якщо домашнє навчання планується тимчасово.

«Якщо ви не постійно, а тимчасово, у зв'язку з пандемією, не хочете відпускати дитину до школи, оскільки боїтеся, що там не вживатимуть протиепідеміологічних заходів, ви просто пишете таку заяву, дитина тимчасово навчатиметься дистанційно. Потім, коли ситуація зміниться, ви зможете повернутися », - сказала вона.

Раніше в Міносвіти заявили, що дистанційне навчання в містах і селах «червоної» зони карантину здійснюватиметься навіть за відсутності у школярів гаджетів або доступу до мережі інтернет. За словами заступника міністра Ігоря Гарбарука, «телефони можуть повністю задовольнити потреби» замість ноутбуків або планшетів. Він також нагадав, що працюватиме Всеукраїнська школа онлайн - уроки транслюватимуть українські телеканали.

Водночас, за словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, у «зеленій», «жовтій» і «помаранчевій» зонах діти можуть відвідувати навчальні заклади в звичайному режимі з дотриманням санітарних норм.

Відзначимо, що санітайзери та інші засоби дезінфекції, крім масок, повинна закуповувати для шкіл місцева влада. Однак маски входять до переліку того, що потрібно купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. Однак примус вчителів купувати маски або здавати гроші на їх закупівлю є неправомірним, підкреслюють в МОН. Те саме стосується і закупівлі санітайзерів. Якщо вчитель наполягає на зборі коштів, потрібно звертатися до директора школи і в управління освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі