Батьки зможуть самостійно обирати форму навчання для дітей, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів, йдеться на сайті уряду. Однак, у “червоних зонах” навчання відбуватиметься дистанційно.
“Сьогодні в Україні є можливість навчатися як у традиційній формі, так і дистанційній, екстернатній або домашній. Батьки можуть обирати будь-яку з цих форм навчання”, — заявив Шмигаль.
Він зазначив, що по телебаченню продовжуватимуть транслювати уроки для того, щоб діти у сільській місцевості могли здобувати знання і пройти навчання дистанційно. При цьому Шмигаль додав, що з держбюджету регіонам виділяється освітня субвенція, яку місцеві органи влади можуть використовувати для закупки засобів індивідуального захисту, антисептиків тощо.
“Якщо таких коштів не вистачатиме, Кабмін готовий виділити їх додатково або зробити перерозподіл за заявою відповідних власників таких навчальних закладів. Власниками закладів є місцеві органи самоврядування і вони мали забезпечити їх усім необхідним. Ми це контролюємо. Відповідні комісії виїжджали в школи протягом двох попередніх тижнів і контролюватимуть ситуацію надалі”, — зазначив Шмигаль.
За словами прем’єр-міністра, вищі навчальні заклади працюватимуть так само, як середні та дошкільні. Однак якщо виші перебуватимуть у “помаранчевій зоні”, буде заборонено навчання в групах понад 20 осіб.
Раніше в Міносвіти заявили про те, що дистанційне навчання в містах і селах «червоної» зони карантину буде здійснюватися навіть при відсутності у школярів ноутбуків і планшетів або доступу до мережі інтернет. За словами заступника міністра Ігоря Гарбарука, «телефони можуть повністю задовольнити потреби» замість ноутбуків або планшетів. Він також згадав про те, що буде працювати Всеукраїнська школа онлайн - уроки транслюватимуть українські телеканали.
При цьому, за словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, у "зеленій", "жовтій" та "помаранчевій" зонах діти можуть відвідувати навчальні заклади в звичайному режимі з дотриманням санітарних норм.
Зазначимо, що санітайзери та інші засоби дезінфекції, крім масок, повинна закуповувати для шкіл місцева влада. Однак маски входять до переліку того, що потрібно купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. При цьому примус вчителів купувати маски або здавати гроші на їх закупівлю неправомірно, підкреслюють в МОН. Те ж стосується і закупівлі саниітайзерів. Якщо вчитель наполягає на зборі коштів, потрібно звертатися до директора школи і в управління освіти.