Наступного тижня КСУ розгляне депутатське подання щодо закону про НАБУ

Документ
Поділитися
Наступного тижня КСУ розгляне депутатське подання щодо закону про НАБУ © КСУ / Facebook
В Конституційному суді планують розглянути справу за участі представників Верховної Ради та президента України.

Конституційний суд 10 вересня розгляне подання 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року. Про це повідомила пресслужба КСУ.

“Конституційний Суд України постановив Ухвалу № 34-у/2020 від 28 серпня 2020 року про розгляд справи за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року № 1698–VII зі змінами на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України у формі усного провадження. Розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання Суду  відбудеться 10 вересня 2020 року”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що КСУ вважає за необхідне розглянути відповідну справу за участі представників Верховної Ради, президента України. Також подання планують розглянути із залученням голови Верховного Суду, голови Вищого антикорупційного суду, генпрокурорки, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, голови Національного агентства з питань запобігання корупції, директора Державного бюро розслідувань, в. о. директора Національного антикорупційного бюро України.

Раніше Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке відноситься до органів виконавчої влади.

Замість того щоб розглянути конституційність самого закону про НАБУ, судді оперативно, за три місяці, розглянули звернення щодо неконституційності указу Порошенка. Примітно, що КС безпрецедентно швидко відгукнувся на звернення депутатів фракції ОПЗЖ і, переважно, проколомойського крила фракції «Слуга Народу». Серед підписантів: Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Ілля Ківа, Юрій Корявченков, Данило Гетьманцев та інші.

За словами джерела ZN.UA, голоси, необхідні для прийняття рішення, набрались лише після втручання ОП: «Це означає, що рішення отримало підтримку на Банковій. Без такої підтримки воно не було б прийняте», - пояснило джерело.

В Офісі президента заявили, що «беруть до відома» рішення КС і назвали Артема Ситника «в.о. директора НАБУ ». Водночас представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що повноваження Ситника припинені, і він мусить піти у відставку.

У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим і пов'язаним із «плівками ОАСК», а голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін не бачить підстав для звільнення директора. «Цей указ також неконституційний, оскільки права звільняти директора, за логікою КСУ, президент теж, згідно з Конституцією, не має. Ба більше, вичерпний перелік підстав для звільнення директора НАБУ перерахований в профільному законі», - підкреслив Шабунін.

Докладніше про наслідки рішення Конституційного суду для України і президента Володимира Зеленського читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі