Представник президента в КС: повноваження Ситника в НАБУ припинено

Поділитися
Представник президента в КС: повноваження Ситника в НАБУ припинено фото: Facebook
Ситник більше не може виконувати повноваження голови НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність.

Сьогодні, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що після рішення КС щодо директора НАБУ Артема Ситника його повноваження припинені і їх може виконувати перший заступник.

Подібна заява Федір Веніславський зробив в інтерв'ю Суспільному.

"Заблоковано тільки роботу директора НАБУ, оскільки його повноваження припинені. Хто буде виконувати ці повноваження - питання відкрите. Швидше за все, його перший заступник. Робота НАБУ не зупинено і не заблоковано. Всього-на-всього припинені повноваження голови НАБУ, який, як вирішив Конституційний суд, був призначений у неконституційний спосіб ", сказав Веніславський.

Веніславський зазначив, що Ситник більше не може виконувати повноваження голови НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність. Але як припинити трудові відносини з ним - "дуже складне питання".

"У законі про Національне антикорупційне бюро є вичерпний перелік підстав для дострокового припинення повноважень голови, і таких підстав, як рішення Конституційного суду, там немає. З іншого боку, є рішення Конституційного суду, яку необхідно виконати. Найперший варіант - президент повинен видати указ про звільнення голови НАБУ на підставі рішення Конституційного суду. чи піде президент таким шляхом - поки я не можу сказати ", заявив він.

Представник президента в КС підкреслив, що не бачить ніякого іншого суб'єкта, який має право зараз звільнити Ситника з посади, крім президента.

На питання, чи повинна Верховна Рада внести зміни в закон про НАБУ або в Конституцію, Веніславський зазначив, що "можливий і перший, і другий варіант".

"Звичайно, для того, щоб забезпечити максимальну ступінь незалежності антикорупційного бюро, необхідно переглянути процедуру призначення його керівництва. Вона повинна бути за межами повноважень виконавчої влади.

Втім, обидва зазначених шляху один одного не виключають. На сьогодні, щоб не гальмувати роботу НАБУ, потрібно внести зміни в закон. Це найшвидший парламентський шлях. А далі - більше стратегічний шлях, який передбачає і зміни до Конституції, і зміни в закон ", заявив представник президента в КС.

28 серпня Конституційний суд прийшов до висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро, яке відноситься до органів виконавчої влади.

У НАБУ назвали рішення КС політично мотивованим.

Офіс президента в суботу заявив, що очікує від "виконуючого обов'язки директора НАБУ" ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на конкурсі нового керівника Бюро.

Замість того щоб розглянути конституційність самого закону про НАБУ, судді Конституційного суду оперативно, за три місяці, розглянули звернення з приводу неконституційності указу президента Петра Порошенка від 16 квітня 2015 року про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Примітно, що КС безпрецедентно швидко відгукнувся на звернення депутатів фракції "Опозиційний блок - За життя" і, в основному, проколомойского крила фракції "Слуга народу". Серед підписантів Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Ілля Ківа, Юрій Корявченков, Данило Гетманцев та інші.

"Ще вчора для прийняття рішення про неконституційність призначення директора НАБУ не вистачало суддівських голосів. За таке рішення готові були проголосувати лише шість суддів при необхідних для ухвалення рішення десяти. Сьогодні за таке рішення проголосували більше, ніж десять суддів. Це означає, що рішення отримало підтримку на Банковій. Без такої підтримки воно не було б прийнято ", - розповіло джерело ZN.UA в КС.

Рішення Конституційного суду прокоментував глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"Цей указ теж неконституційний, оскільки права звільняти директора по логіці КСУ Президент теж згідно з Конституцією не має. Більш того виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ перераховані в профільному законі", - підкреслив Шабунін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі