У Калинівці Макарівської громади Київської області знайшли поховання двох цивільних. Офіс генерального прокурора України повідомив, що російські військові катували їх, а потім стратили.
Прокуратура продовжує документувати злочини військовослужбовців РФ у Київській області.
"Під час проведення слідчих дій на території села Калинівка Макарівської ОТГ виявлено несанкціоноване поховання двох чоловіків зі слідами тортур. За попередньою інформацією, військовослужбовці збройних сил РФ під час окупації населеного пункту спочатку катували, а потім убили двох мирних жителів. Руки загиблих були зі зірваними нігтями. та зав'язані за спиною, на їхніх тілах виявлено вогнепальні поранення", - розповіли в ОГПУ у понеділок.
За процесуального керівництва Києво-Святошинської окружної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).
Раніше правоохоронці встановили особу першого підозрюваного у звірячих вбивствах у Бучі – командира підрозділу Нацгвардії РФ Сєргєя Колоцея.
Нагадаємо, міський голова Бучі Анатолій Федорук розповів, що російські військові вбивали жителів міста за спеціальними списками, які допомогли скласти місцеві колаборанти. На території міста закінчується збір та ексгумація тілгромадян, які загинули під час окупації, а прокуратура встановила вже 10 військових РФ, причетних до цих катувань і вбивств.
Бучу назвали другою "Сребреницею", а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Детальніше читайте про це та чому президент Зеленський повинен невідкладно підписати закон про ратифікацію Римського статуту у статті Інни Ведерникової "Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі".
Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».